Доступність посилання

ТОП новини

Початок розколу між Путіним і Медведєвим? (європейська преса)


Прага – Практично всі європейська газети вийшли у понеділок із матеріалами про акції протесту в Росії в минулі вихідні. Оглядачі пишуть про «погіршення ситуації в економіці та в галузі прав людини в Росії» і також не виключають, що над масштабними планами Володимира Путіна нависла реальна загроза. А деякі видання звернули увагу на нещодавню зустріч між Президентами України і Білорусі в Чернігові і висловили міркування щодо укладення між Ющенком та Лукашенком «дружнього союзу».

Впливова лондонська «Файненшел Таймс» не виключає, що нинішні акції протесту в Росії будуть наростати під впливом фінансової кризи і це може завдати клопоту Кремлю стосовно його контролю за політичною ситуацією в державі. Газета також звертає увагу на «різно-шерстність» учасників цих акцій протесту – одні протестували проти вбивств із політичних мотивів, а інші – проти імміграції з Китаю. Інша лондонська газета – «Індепендент» – звернула увагу на жорсткі дій московської міліції, яка затримала навіть учасників акції, котрі просто заклеїли роти білими смужками паперу і роздавали людям на вулиці чисті листки паперу. Як інформує «Індепендент», учасники цієї акції отримали по п’ять діб арешту. Це видання також наводить слова експерта про те, що назріває розкол між Путіним та Медведєвим, бо, мовляв, «Медведєв, між іншим, намагається дати зрозуміти: економіка – сфера відповідальності Путіна». «Індепендент» також наводить слова російського експерта про те, що «через півроку ситуація в Росії набере катастрофічного характеру».

Австрійська «Ді Прессе» вказує майже на «єйфорію» спостерігачів, які відстежували зблизька зустріч у Чернігові Віктора Ющенка і Олександра Лукашенка. Настільки вона вразила їх «дружністю атмосфери». Австрійське видання зазначає, що два президенти-сусіди вели мову, насамперед, про спільні дії в енергетиці, де найбільше відчувається кризовий характер розвитку подій, як для Білорусі, так і для України. «Ді Прессе» навіть дивується, що Лукашенко запропонував Ющенку участь Мінська у проекті найтопроводу «Одеса-Броди», «без участі Росії». Тут також йдеться про задоволення таким характером зустрічі і з боку Брюсселя, який обіцяє обом країнам спрощений візовий режим.

(Прага – Київ)


  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG