Доступність посилання

ТОП новини

«Росія веде інформаційну, економічну війну проти України» – професор Зарицький


Львів – Євроатлантична ідея у світі не утримається без України, каже директор Центру відносин CША-Україна, професор із Нью-Йоркського університету Володимир Зарицький. Сім років поспіль пан Зарицький – серед ініціаторів проведення міжнародних форумів щодо майбутніх перспектив України в ЄС, оскільки вважає, що українці мало знають про стандарти ЄС і НАТО.

Україна мусить бути частиною Європи, оскільки вона є частиною західного світу за своєю культурою і ментальністю, переконаний професор Володимир Зарицький. 10 форумів за останні роки, присвячені євроатлантичному майбутньому України, – це розмови про перспективи вступу України в ЄС і НАТО, але без емоцій, а ґрунтовно. Адже нині, на думку Володимира Зарицького, більше існує спекуляцій на цю тему, аніж розумних дискусій і реальних кроків.

Україна має шанс або долучитися до європейської спільноти, або бути при північному сусідові.

«Я завжди знав, де я хочу бачити Україну. У мене на очах відродилась Україна. Вона має бути частиною європейської спільноти і для цього я докладаю і докладатиму усіх зусиль. Вартості особистості є віддзеркалені у західному світі, а вартості примітивного колективізму, деспотизму – це вартості сходу. Європа має рахуватися і знати, що Україна є частиною ширшої Євроатлантичної ідеї, яка не утримається у світі без України. Якщо Україна не залишиться частиною Європи, то самої Європи може багато не залишитись», – наголошує професор.

За словами Володимира Зарицького, у 2004 році українці, обираючи президента, продемонстрували світові свої європейські цінності, були виразниками євроатлантичних цінностей, але у дуже короткому часі знову почалися політичні непорозуміння і держава віддалися від європейської спільноти, яка уже не розуміє, що відбувається в Україні і куди її ведуть політики та влада.

Божевільна війна йде проти України

Володимир Зарицький зазначає: «Де два українці, там три партії. Це дуже добре розуміють і знають у Росії. У 2004 році мали 10 лідерів і вони вміли домовитись, а нині усі пересварені. Українці мають зрозуміти, що вони перебувають посеред великої війни. Проти України, як і Грузії, ведеться війна. Лише потрібно розуміти ширше саме поняття цієї війни. Мова йде про інформаційну, економічну війну Росії проти України. Божевільна війна йде проти України і може бути ще гірша ситуація. На жаль, для української влади, політиків важливо втриматися на місцях, нині партійні інтереси перемагають національні. Українська влада і політики, увесь український народ мають зрозуміти, що зовнішня політика має бути одна. Кожен український політик має знати і розуміти, що Росія втручається у зовнішню політику України. Зрозуміти розумом. Тут не йдеться про відносини з російським народом, а мова йде про диктатуру, яка ведеться в Росії».

Якими не були б внутрішні політичні баталії в Україні, попри зміну влади, українські політики мають дотримуватися одних національних інтересів, вести єдину зовнішню політику. Це є вихід для розвитку державу, наголошує Володимир Зарицький. В іншому разі це буде шлях в нікуди.

(Львів – Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG