Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони віддасть землю, щоб у Криму не було кровопролиття


Міністерство оборони України дало згоду на передачу земельної ділянки у Сімферополі, де репатріанти заснували селище Яньи Кирим (Новий Крим), у власність автономної республіки. Про це Радіо Свобода повідомив спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко.

За його словами, це дає можливість знайти компроміс у гострому земельному конфлікті, що виник довкола цієї земельної ділянки на околиці Сімферополя. Анатолій Гриценко повідомив, що представники влади зараз проводять консультації зі сторонами конфлікту з метою укладення мирової угоди.

Минулого тижня Меджліс кримськотатарського народу заявив, що володіє інформацією про початок найближчим часом масштабної військово-міліцейської операції проти кримських татар.

У 2006 році конфліктну ділянку, яка належала міноборони, Сімферопольська міськрада передала в оренду низці комерційних структур. Представники репатріантів, заявивши, що передача незаконна, самовільно зайняли землю і заснували там селище для 80 родин. Там вони також збудували одну з найбільших у місті мечетей, де зараз проходять намази.

Представники комерційних фірм виграли суди проти репатріантів і вимагають силового звільнення ділянки. В середині січня міністри юстиції і внутрішніх справ України підписали спільний наказ, яким доручили кримській міліції та місцевому управлінню Державної виконавчої служби виконати рішення суду.

Репатріанти заявили, що захищатимуть свої будинки і мечеть і закликали перших осіб держави та міжнародні організації не допустити кровопролиття. Минулої п’ятниці голова Меджлісу, народний депутат України Мустафа Джемілєв запросив представників Парламентської Асамблеї Ради Європи до України, зокрема, до Криму для ознайомлення з цією конфліктною ситуацією.

XS
SM
MD
LG