Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат: Рішення Міжнародного суду дозволяє почати розвідку родовищ біля Зміїного


Рішення найвищого судового органу ООН в Гаазі щодо делімітації континентального шельфу та виключних економічних прав України та Румунії має позитивне значення для розвитку співпраці між державами, оскільки усуває з двосторонніх відносин серйозний конфліктний фактор – суперечку, що зачіпає важливі для обох країн інтереси.

Про це, як повідомили у прес-службі глави держави, заявив заступник голови Секретаріату Президента Андрій Гончарук.

За його словами, встановлення чіткої лінії розмежування дозволяє кожній зі сторін залучити іноземних інвестицій для розвідки та експлуатації природних ресурсів у цій частині Чорного моря.

«Важливо відзначити, що рішення суду було ухвалено одностайно і всебічно обґрунтоване судом з точки зору міжнародного морського права та розроблених ним у ході тривалої практики методів делімітації», – наголосив Гончарук.

Він зазначив, що більшість аргументів румунської сторони, на яких вона будувала свою позицію, суд відхилив, зокрема, Гаазький суд не погодився з твердженням, що острів Зміїний свого часу був включений до складу СРСР всупереч Паризькому мирному договору.

За словами представника Секретаріату, суд також відкинув претензію Румунії на те, що навколо Зміїного може існувати лише 12-мильна зона, яка включає в себе лише територіальне море.

«Лінія делімітації, проведена судом, засвідчила: Зміїний має також континентальний шельф та виключну економічну зону поза межами цієї смуги», – сказав Гончарук.

Він нагадав, що в результаті визначеної судом лінії делімітації морські простори в її районі співвідносяться як 2,1:1 на користь України.

«На стороні України залишилися практично всі розвідані нафтогазові родовища», – сказав представник Секретаріату.

Сьогодні Міжнародний суд розмежував прибережний шельф і виключні економічні зони України і Румунії за компромісним варіантом між претензіями обох сторін. Суд також постановив, що острів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

XS
SM
MD
LG