Доступність посилання

ТОП новини

МВФ заявляє про серйозні проблеми в економіці України


Директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Марек Белька стурбований ситуацією в українській економіці.

Про це він сказав на зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком.

Белька наголосив: досить незвичайною практикою є те, що директор європейського департаменту МВФ приїхав у країну, де вже працює місія Фонду.

«Це потрібно сприймати як ознаку нашої стурбованості тим, що є проблеми в розвитку української економіки й нашого співробітництва», – сказав Белька.

Він наголосив, що головне проблемне питання – яких необхідно вжити заходів для нівелювання розриву фінансування, що утворився через дефіцит бюджету.

Зі свого боку, Віктор Ющенко подякував місії МВФ за спільну з Україною роботу і зазначив, що зараз країна перебуває у непростій ситуації, зокрема, це пов’язано з бюджетними проблемами і проблемами кредитних зобов’язань.

Разом з тим Президент висловив переконання, що українська сторона здатна ухвалити рішення, які б мінімізували ці проблеми.

Ющенко закликав керівника департаменту МВФ окреслити шляхи подальшої співпраці з Україною, а також викласти своє бачення варіантів виходу з кризи.

Восени МВФ вирішив надати Україні кредит на суму близько 16,4 мільярда доларів для подолання проблем в економіці. У листопаді Київ отримав перший транш цього кредиту – 4,5 мільярда доларів.

20–21 січня місія МВФ прибула Україну, щоб проаналізувати виконання Україною умов кредитної угоди.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG