Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Заява Медведєва про компенсацiю збиткiв за газ – «непартнерська»


Мiнiстерство закордонних справ України висловлює здивування у зв'язку iз заявою президента Росії Дмитра Медведєва щодо компенсацiї збиткiв європейським країнам за наслiдки газової кризи.

«Така емоцiйна заява є непартнерським i недружнiм жестом до України та країн Європейського Союзу», – йдеться в заявi МЗС, поширенiй сьогодні вранцi.

При цьому в МЗС наголосили, що «висловлювання глави Росiйської держави про фiнансову вiдповiдальнiсть України в цьому питаннi суперечать положенням i духу чинного Договору про дружбу, спiвпрацю i партнерство мiж Україною та Росiйською Федерацiєю вiд 1997 року».

У заявi йдеться, що українська сторона «не має жодних двостороннiх юридичних зобов'язань перед країнами Європейського Союзу щодо постачання їм росiйського природного газу». А вiдповiдальнiсть за виконання договiрних зобов'язань перед європейськими споживачами в цьому питаннi лежить на росiйськiй сторонi.

Україна, зі свого боку, чітко виконувала, виконує і буде виконувати ті зобов’язання щодо транзиту російського природного газу, які випливають з легітимних договорів і контрактів, зазначають у МЗС.

Українська сторона вкотре наголосила, що не здiйснювала несанкцiонованого вiдбору газу, нагадавши, що цей факт однозначно засвiдчили спостерiгачi мiжнародної місії.

Президент Росiї Дмитро Медведєв вчора заявив, що фiнальна юридична вiдповiдальнiсть за наслiдки газової кризи лежить на українськiй сторонi.
XS
SM
MD
LG