Доступність посилання

ТОП новини

Опитування: Ставлення до Росії й Китаю в світі погіршується


Позиції Росії та Китаю в світі впали за минулий рік. Про це свідчить щорічне глобальне опитування громадської думки, яке здійснювали на замовлення Бі-Бі-Сі.

Кількість тих, хто вважає, що Росія відіграє в світі негативну роль, зросло відразу на вісім пунктів порівняно з попереднім роком – з 34 до 42%. 30% висловилися за позитивну роль.

Зокрема, з 21 країни, жителі яких брали участь у дослідженні, у 12 переважають негативні оцінки Росії. При цьому, більша частина опитування проводилася до січневої газової кризи.

Спеціалісти пов’язують падіння рейтингу Росії з війною на Кавказі та відсутністю прогресу в питаннях політичного плюралізму й прав людини після президентських виборів.

Ще однією країною, чий рейтинг помітно впав, став Китай. Кількість позитивних оцінок знизилася з 45 до 39%. Однак, на відміну від Росії, світова громадська думка щодо Китаю розділилася практично порівну: негативно його роль оцінили 40% учасників опитування.

Трохи покращилося ставлення до США – позитивний рейтинг виріс з 35 до 40%, а негативний зменшився – з 47 до 43%. Експерти пов’язують поліпшення світового іміджу насамперед з обранням президентом Барака Обами. Вперше за час проведення таких опитувань, рейтинг США виявився вищим, ніж Росії.

Як і в попередні роки, найкраще в світі ставляться до країн Західної Європи, Канади та Японії.

Чемпіоном опитування стала Німеччина, її позитивний рейтинг зріс за рік з 55 до 61%, а негативний склав – 15%.

Останні місця в рейтингу, як і раніше, займають Іран, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея.

Такі опитування на замовлення Бі-Бі-Сі здійснюють з 2005 року. Цього разу між листопадом та лютим компанія Глоубскен опитала понад 13 тисяч людей у 21 країні.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG