Доступність посилання

ТОП новини

У Мюнхені Захід збирається проігнорувати Україну на користь Росії (європейська преса)


Прага – Напередодні міжнародної конференції з безпеки в Мюнхені чи не у всіх відомих європейських газетах пишуть про нову програму міжнародних відносин, яку проголосять головні учасники мюнхенської конференції, зокрема, віце-президент США Джозеф Байден. Очікується також, як вважають деякі європейські оглядачі, що серед гарячих тем у Мюнхені буде й українська.

Лондонська «Ґардіан» прогнозує, з посиланням на авторитетні джерела, що у Мюнхені, на 45-ій міжнародній конференції з питань безпеки, варто очікувати сенсацій. По-перше, як вважає газета, «Джо Байден (віце-президент США) проголосить нову еру американської міжнародної політики». «Ґардіан» також наголошує на дуже високому статусові американської делегації у Мюнхені – віце-президент Джозеф Байден, новий шеф Білого дому з національної безпеки генерал Джеймс Джойс, командуючий американськими силами в Афганістані генерал Девід Петреус, спецпосланець США в регіоні Афганістану та Пакистану Річард Голбрук. Лондонське видання також інформує про те, що в Мюнхені Байден запропонує завершити 30-річний розрив стосунків із Іраном, відкладе плани ПРО в Європі і запросить Кремль до нової ери скорочення стратегічних озброєнь.

Німецька «Ді Цайт» попереджає, що нинішня конференція в Мюнхені «приховує в собі серйозний конфліктний потенціал». Ця газета прогнозує, що «високопоставлені представники США неминуче зіштовхнуться з представниками Ірану, українська політична еліта – з російськими дипломатами, керівництво НАТО – з російськими військовими, а німецькі політики – зі своїми американськими колегами, які вимагають від Берліна більшої присутності бундесверу в Афганістані». Прогнозуючи обговорення у Мюнхені такої гострої теми, як розширення НАТО, «Інтернешнел Гералд Трібюн» стверджує, що «членства в Альянсі Україна і Грузія у найближчий час не досягнуть». А головна причина цього, на думку автора цієї газети, професора з Гарварду Карла Кайзера, та, що «членство України і Грузії в НАТО являє собою червону лінію у стосунках із Росією і Заходу варто це врахувати, якщо він хоче досягнути ліпшої ситуації в Європі і повернути собі Росію як партнера з міжнародних питань». Проблеми безпеки в довготривалій перспективі варто, на думку «Інтернешнел Гералд Трібюн», вирішувати в контексті того повороту в політиці Заходу стосовно Росії, який обіцяв Обама і якого очікують в Європі.

Лондонська «Таймс» зазначає напередодні конференції в Мюнхені, що «Росія нині вибудовує нову імперію, і вже не на страху, а на грошах». Газета наголошує, що «від Білорусі до Кавказу та Середньої Азії – влада та вплив Росії досягли найвищого рівня за часів розпаду Радянського Союзу». «Таймс» резюмує тут, що «лише Україна залишається поза так званою «сферою впливу» Москви, не зважаючи на нещодавню виснажливу газову війну. Однак президентські вибори відбудуться тут вже через 11 місяців, що дає будівничим імперії у Кремлі чудову можливість помститися за свою невдачу – прозахідну Помаранчеву революцію».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG