Доступність посилання

ТОП новини

Конференція в Мюнхені: дебати про світову безпеку


Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр відкрив конференцію у Мюнхені.

У Мюнхені відбулася 45-та Міжнародна конференція з безпеки. Україну представляє Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Тема роззброєння і глобальної співпраці в питаннях безпеки була головною першого дня конференції.

Відкриваючи форум, голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звернув увагу її учасників на необхідність виробити нову стратегію в цій галузі.

«Вікно історії на даний момент відкрито. Новий президент США вимагає нового мислення. Росію також очолює новий президент, який належить до покоління, на яке мала незначний вплив «холодна війна», – сказав міністр.

Похваливши нову адміністрацію США, Штайнмаєр, разом з тим, закликав американських політиків до більшої прозорості і відкритішої співпраці з країнами Європи, в тому числі з Німеччиною. Одночасно він не виключив активної участі Німеччини у вирішенні багатьох проблем глобальної безпеки.

Саме нинішня економічна криза, за словами міністра закордонних справ Німеччини, має подати сигнал до тіснішої співпраці в питаннях політики і зовнішньої безпеки. Причому Штайнмаєр висловився за створення загальноєвропейської структури безпеки за активної участі Росії.

Він позитивно оцінив заяву віце-прем’єра Росії Сергія Іванова про відмову від розміщення ракет «Іскандер» в Калінінграді, і у зв’язку з цим порушив питання про компромісне рішення США розмістити систему ПРО на території Польщі та Чехії.

На думку оглядачів, примирливим був виступ не лише Сергія Іванова, а й колишнього державного секретаря США Генрі Кіссінджера.

Порушив своїм виступом спокійну атмосферу конференції голова іранського парламенту Алі Ларіджані. Його промова була надзвичайно агресивною по відношенню до США та інших західних країн.

Обурення серед учасників конференції викликала однозначна підтримка іранським промовцем бойовиків «Хамасу» і твердження, що питання Голокосту є лише справою інтерпретації, і що кожний має право на свою думку.

Схоже, що Ларіджані не очікував такої негативної реакції учасників конференції.

Сьогодні в Мюнхені мають відбутися демонстрації противників форуму. За словами організаторів, очікують, що в них візьмуть участь близько п’яти тисяч осіб.

У зовнішній політиці Вашингтон змінить тональність – Байден

Віце-президент США Джозеф Байден під час виступу у Мюнхені.
Оглядачі називають головною подією другого дня Міжнародної конференції з питань безпеки у Мюнхені виступ віце-президента США.

Джозеф Байден – перший високопоставлений представник американської адміністрації після вступу на посаду президента США Барака Обами, що представив зовнішньополітичні тези Вашингтона за межами країни.

Ми, сказав Байден під час свого виступу, маємо намір показати нову тональність у вирішенні викликів нинішнього століття. Адміністрація Барака Обами, сказав Байден, вже приступила до ревізії всього спектру своєї зовнішньополітичної стратегії.

Адміністрація Обами, зазначив віце-президент, робитиме особливий акцент не на військовій силі, а на використанні інструментів дипломатії, демократії і розвитку. Тим не менше, Вашингтон буде готовий без вагань використати військову силу, якщо це знадобиться для захисту інтересів країни.

За словами віце-президента, Сполученим Штатам Америки потрібна допомога їхніх партнерів.

США, зокрема, мають намір звернутися до своїх союзників прийняти деяких в’язнів бази Ґуантанамо. Згідно з планами нової адміністрації, цей табір мають закрити.

Віце-президент заявив також про те, що Білий дім потребує порад своїх друзів щодо майбутньої політики в Афганістані.

Торкнувшись теми взаємин із Москвою, Байден заявив, що останнім часом в них стала помітною «небезпечна тенденція», і що настав час внести відповідні корективи. Хоча США і Росія можуть мати різні погляди з деяких проблем, ми можемо і повинні співпрацювати на тих напрямках, де наші інтереси співпадають, відзначив віце-президент.

Байден підтвердив намір США продовжити роботу зі створення системи ПРО, яка покликана «протидіяти загрозі, що зростає з боку Ірану». Однак Байден відзначив, що Вашингтон робитиме це, консультуючись з союзниками по НАТО і з Росією. За його словами, Вашингтон відкритий для діалогу з Тегераном, однак готовий продовжити тиск на Іран, якщо той відмовиться припинити виробництво суперечливих елементів своєї ядерної програми. Віце-президент США сказав, що Тегеран не жалкуватиме, якщо відмовиться від своєї ядерної програми і від підтримки тероризму.

Торкаючись Близького Сходу, Байден підтвердив наміри адміністарції Обами вирішити конфлікт. Цей план передбачає мирне співіснування ізраїльської та палестинської держав.

Меркель і Саркозі говорили про Іран


Анґела Меркель і Ніколя Саркозі.
Канцлер Німеччини Анґела Меркель попередила Іран, що її країна може підтримати жорсткіші санкції, якщо дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб Іран не отримав ядерну зброю, не дадуть результату.

Про це Меркель заявила у Мюнхені, де проходить Міжнародна конференції з безпеки.

Канцлер підкреслила, що вона підтримає будь-які зміни у підоходах, які пропонуватиме президент США Барак Обама.

Водночас президент Франції Ніколя Саркозі закликав Росію посилити тиск на Іран, щоб той припинив збагачувати уран.

Іран вже неодноразово заявляв, що уран йому потрібен для ядерних станцій, а не для виготовлення бомб.

Юлія Тимошенко на Міжнародній конференції в Мюнхені

***
Тимошенко пропонує Європі уніфікувати систему визначення цін на газ і його транзит
*** Тимошенко заявляє про необхідність більшої інтеграції країн для боротьби з кризою
*** Україна хотіла би брати участь у створенні європейської системи безпеки і оборони
*** Відносини України і Росії будуть конструктивними – Тимошенко
*** Тимошенко: світова дипломатія повинна давати чіткішу оцінку проблемним ситуаціям
*** Тимошенко заявляє, що ЄПБО не є для України альтернативою НАТО
*** Україна має всі технічні можливості для модернізації ГТС
*** Росія погодилась кредитувати Україну для покриття дефіциту бюджету – Тимошенко

Прем'єр України і віце-президент США обговорили питання двосторонньої співпраці

Під час зустрічі в Мюнхені.
Зустріч відбувалася під час перерви Міжнародної мюнхенської конференції з питань безпеки. Д. Байден зазначив, що це його перший візит до Європи в статусі віце-президента, і під час цього візиту він визнав за необхідне зустрітися з Прем'єр-міністром України, оскільки, за його словами, «успіх і перспективи України є перспективами цілого регіону».

Д. Байден відзначив важливу роль Ю. Тимошенко у врегулюванні газової кризи і відновленні транзиту газу до Європи.

У свою чергу Ю. Тимошенко ще раз передала свої вітання всій команді нового Президента США Барака Обами і зазначила, що його обрання на посаду Президента дає нові можливості для співпраці України і Сполучених Штатів.

Наприкінці зустрічі Д. Байден запросив Ю. Тимошенко відвідати з візитом США.

Прем'єр України і президент Світового банку обговорили перспективи співпраці

Роберт Зеллік (зліва) і Юлія Тимошенко ід час зустрічі у Мюнхені.
Перспективи подальшої співпраці обговорили сьогодні в Мюнхені Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко і президент Світового банку Роберт Зеллік.

Під час розмови наголошувалося, що Світовий банк збільшив фінансування України в 2008-2009 роках. Крім того, Прем'єр-міністр України та президент СБ надали особливу увагу питанню реструктуризації банківського сектору України та фінансової підтримки інфраструктурних проектів.

Р. Зеллік привітав Ю. Тимошенко з тим, що вона вкотре отримала вотум довіри від Верховної Ради.

На закінчення зустрічі Ю. Тимошенко запросила Р. Зелліка відвідати Україну.

Зустріч відбувалася в рамках в рамках 45-ої міжнародної конференції з безпеки в Мюнхені.

Для України важлива співпраця з ЄС у сфері енергобезпеки – Тимошенко

Під час зустрічі.
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні під час зустрічі з президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу, що відбулася в рамках 45-ої міжнародної конференції з безпеки в Мюнхені, заявила, що Україні важлива співпраця з Євросоюзом у сфері забезпечення енергобезпеки.

Газова тема була центральною під час бесіди. Ж. Баррозу подякував Ю. Тимошенко за конструктивну позицію в процесі врегулювання газового конфлікту і відновлення постачання газу до Європи.

Крім того, президент Єврокомісії проінформував Прем'єр-міністра України про результати візиту до Москви і переговорів з Президентом РФ Дмитром Медведєвим, а також прем'єром Росії Володимиром Путіним.

Сторони висловили надію на успішність конференції з питань модернізації та розвитку української ГТС, яку планують провести в Брюсселі наприкінці березня.
XS
SM
MD
LG