Доступність посилання

ТОП новини

«Фаїна» дійде до порту призначення 11 лютого, чутки про моряків неправдиві


Виконувач обов’язків капітана Віктор Нікольський повідомив, що швидкість судна зросла, а відтак сподіваються, що воно дістанеться порту Момбаса в Кенії раніше, ніж планували спершу, – до темряви 11 лютого.

Про телефонну розмову з ним увечері в неділю повідомив на сайті російського інтернет-видання «Морський бюлетень – Совфрахт» редактор цього бюлетеню Михайло Войтенко.

За його даними, стан здоров’я екіпажу задовільний, а моральний стан бадьорий.

Харчі і воду морякам передають із кораблів ВМС США, які супроводжують його.

При цьому в повідомленні особливо наголошено, що з борту судна ще раз підтвердили: чутки, нібито судновласник утримав із зарплати моряків якісь кошти за телефонні розмови з родичами, – брехня.

А в відповідь на заяви «декого» в Україні, ніби моряки з «Фаїни» вже доручили їм захищати їхні права, екіпаж надіслав судновласникові телекс із категоричним запереченням цього, мовиться в прес-релізі.

Раніше Віктор Нікольський повідомляв телефоном уповноваженому Верховної Ради з прав людини Ніні Карпачовій, що в суботу моряків оглянув американський лікар і визнав стан їхнього здоров’я «більш-менш задовільним».

А судновласник повідомляв у неділю, що «Фаїна» рухається до кенійського порту під охороною кораблів Військово-морських сил США, а також групи бійців американського загону спецпризначення на її борту.

Як очікують, після прибуття до Кенії нинішній екіпаж «Фаїни» отримає першу допомогу і повернеться додому.

Із ним доставлять і тіло капітана, громадянина Росії, який помер в один із перших днів після захоплення судна піратами, як вважають, від серцевого нападу через високий тиск. За повідомленням із борту судна, там зробили все для збереження тіла.

Для Кенії призначений вантаж, який має на борту «Фаїна», – 33 танки і значна кількість іншої зброї і боєприпасів, що їх Кенія закупила в України.

Судно «Фаїна» з 20 членами екіпажу, з яких 17 громадян України, 2 росіян і 1 моряк із Латвії, викрали біля узбережжя Сомалі ще 25 вересня минулого року.

Його звільнили під вечір 5 лютого після тривалих переговорів і виплати викупу, за різними неофіційними даними, від 3 мільйонів 200 тисяч до 3 з половиною мільйонів доларів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG