Доступність посилання

ТОП новини

Україна не блокує вступ Чорногорії до СОТ – Мінекономіки


Україна у жодному разі не блокує вступ Чорногорії до Світової організації торгівлі й веде переговори про вступ цієї країни до СОТ, виходячи лише з економічних інтересів, заявив заступник міністра економіки Валерій П’ятницький.

«Україна як член СОТ скористалася своїм правом на переговори з кандидатом на вступ, які відбуваються тільки в економічній площині. Припущення про політичний підтекст переговорів безпідставні. Жодної політики – лише торгівля», – сказав П’ятницький.

За його словами, на сьогоднішній день двосторонній протокол ще не остаточно допрацьований Чорногорією.

В українському МЗС також наголосили: «між Україною і Чорногорією немає жодного політичного конфлікту – Україна просто захищає свого національного товаровиробника».

«Після того, як Україна офіційно стала членом СОТ, вона заявила, що офіційно братиме участь у 32 групах з переговорів щодо приєднання до СОТ інших країн. Відтоді розпочались офіційні консультації між спеціальними групами України і Чорногорії. Але, власне, Чорногорія – кандидат на вступ до СОТ – мала би виставити свої пропозиції до ведення переговорів з Україною. Тож 18 грудня 2008 року Україна подала Чорногорії запит про доступ на її ринки товарів і послуг. І на засіданні СОТ 3 лютого насправді відбулась дискусія, оскільки Чорногорія встановила високі тарифи на традиційно експортовані українські товари – метал, вироби хімічної промисловості», – сказав речник МЗС Василь Кирилич в інтерв’ю Радіо Свобода.

За підсумками дискусій 3 лютого, досягли певних домовленостей щодо допуску українських товарів на чорногорський ринок: Чорногорія послабила свої вимоги до українського експорту, повідомив Кирилич.

Сьогодні в деяких ЗМІ з’явилася інформація, що нібито влада Чорногорії заявила про наміри України заблокувати вступ колишньої югославської республіки до СОТ.

Очікувалося, що членство Чорногорії у СОТ буде схвалене на засіданні Генеральної ради організації 3 лютого, але цю процедуру перенесли через загрозу вето з боку України, яка, за повідомленням белградського інформагентства «Бета», зажадала додаткових деталей про торгову діяльність цієї країни.

XS
SM
MD
LG