Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 17:10

Прем’єр відкидає звинувачення Президента щодо газових угод і кредиту


Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко спростовує висунуті Президентом Віктором Ющенком звинувачення, що стосуються контрактів з поставок і транзиту газу, а також можливого залучення Україною 5 мільярдів доларів кредиту в Росії.

«Жодне слово Президента не відповідає дійсності – ані з контрактів, ані з кредиту», – сказала Тимошенко під час засідання Ради нацiональної безпеки та оборони.

Після цього трансляцію засідання РНБО в прес-центрі Секретаріату Президента припинили. Хоча до цього повідомляли, що трансляція триватиме до його закінчення.

Відкриваючи сьогоднішнє засідання, Віктор Ющенко заявив, що Юлiя Тимошенко не мала директив на підписання газових угод із Росією.

«Прем'єр-міністр не виконала директиви. Прем'єр не мала повноважень на прийняття тих рiшень, якi були увхалені в результатi газових домовленостей», – сказав глава держави.

Віктор Ющенко також наголосив, що «не було мандата уряду» на тi домовленостi, яких досягла Тимошенко в Москвi. За його словами, цей мандат видали «заднiм числом».

Президент нагадав, що Верховна Рада створила парламентську комiсiю з розслiдування обставин укладення газових угод у Москвi, й побажав їй «усiляких успiхiв у роботi».

«За словами прем'єра, ми здобули велику перемогу в газових переговорах. Ми досi не знаємо, що з цiєю перемогою робити», – наголосив глава держави.

«На сьогоднішнє засiдання винесено одне питання – про невiдкладнi заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України», – сказав Ющенко, наголосивши, що, на його думку, подiї останніх тижнів загрожують українськiй державностi.

Тимошенко проситиме ЄС про незалежну експертизу газових контрактів

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко планує звернутися до Європейської комісії з проханням провести незалежну експертизу українсько-російських газових контрактів.

«Я хочу спростувати раз і назавжди всі звинувачення, які лунають з вуст учасників корупції на газовому ринку, що для України щось підписане невигідне. Для того, щоб в цьому впевнилась кожна людина в Україні, я буквально завтра звернуся з офіційним листом до Європейського Союзу, щоб вони зробили офіційну експертизу підписаних контрактів», – сказала Тимошенко.

Прем’єр-міністр висловила переконання, що висновок європейських фахівців підтвердить позицію уряду.

Тимошенко також наголосила, що готова до будь-якої експертизи контрактів на постачання газу в Україну та його транзит до європейських країн.

Крім того, вона виключає можливість денонсації українсько-російських контрактів про поставки та транзит газу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG