Доступність посилання

ТОП новини

Рівненщина відкриває для себе НАТО


Рівне – Поки політики дискутують з приводу доцільності вступу України до НАТО, рівняни домовляються про співпрацю з Північноатлантичним альянсом на рівні регіону. Тут щойно завершився тиждень інформування «Україна – НАТО: за і проти».

Болючі екологічні питання краю, у яких Рівненщині не обійтися без міжнародної допомоги, будуть вирішені із залученням натовських структур розповів заступник голови облдержадміністрації Степан Павлюк. «В силу специфіки ґрунтів наша область потерпіла від наслідків аварії на ЧАЕС найбільше. Тож у рамках співпраці з НАТО ми можемо провести усі необхідні наукові, радіологічні дослідження…», – каже він.

Ці плани ймовірно реалізувати навіть без вступу України до Північноатлантичного альянсу. Водночас на дебатах, які відбулися у всіх вищих навчальних закладах Рівного за участю натовців, йшлося і про те, що вступ до НАТО є виключно добровільною справою народів, а права суверенних держав Альянс не урізає, а захищає.

Комуністи – проти

У дискусіях взяли активну участь організації як пронатовського, так і лівого спрямування. Не обійшлося без інциденту – під час телемосту «Рівне-Брюссель» комуніст Олександр Федоров спробував зірвати дискусію, не допускаючи відповіді зі штаб-квартири НАТО посла Литви в Альянсі Лінаса Лінкявічуса. «Нєт, я нє дам закончіть! Он мнє нє ответіл! НАТО – вон із Украіни!» – вигукував пан Федоров.

І хоча комуністи, активно дискутуючи, лишилися при своїх міркуваннях стосовно Північноатлантичного альянсу, все ж перший секретар обкому компартії Олександр Вознюк був змушений вибачитися за поведінку свого колеги: «Я хотів би вибачитись перед організаторами цього заходу і всіма присутніми – він абсолютно неправий по формі, бо ми зібралися тут, щоб почути один одного…»

Дискусія – дзеркало толерантності


Гаряча підсумкова дискусія прихильників та противників НАТО не змінила переконань більшості з них, однак молоді люди, які зацікавилися темою, змогли отримати відповіді на свої запитання і зробити висновки про те, кому з політичних сил притаманна агресія, а кому – толерантність, констатує один із учасників зустрічі, представник Громадянської мережі «Опора» Юрій Лісовський.

«У плані інформування ці зустрічі були надзвичайно корисними і конструктивними, бо були три позиції – дві українських – за і проти НАТО, і позиція з-за кордону. Вдалося отримати пряму інформацію без перекручувань від посла Литви в НАТО – це також дуже важливо...», – зауважив пан Лісовський

Спершу дізнатися, тоді – визначатися

Учасники практично всіх опитувань стосовно діяльності й структури НАТО визнали – вони майже нічого не знають про систему євроатлантичної безпеки. Щоб ліквідувати подібний вакуум на Рівненщині, тут вперше в Україні започаткували спеціальну регіональну інформаційну програму.

В її рамках незабаром учні Острозького обласного ліцею-інтернату посиленої військово-фізичної підготовки зможуть брати участь у літніх таборах, котрі проходять на території країн-членів НАТО, а кращі випускники цього закладу зможуть побувати у штаб-квартирі НАТО. Першим етапом співпраці стане поїздка до Посольства Словаччини та проведення в ліцеї лекцій на теми міжнародної безпеки. Такою є домовленість, досягнута в результаті дводенного візиту експертів трансатлантичної організації та військових аташе Литовської і Словацької республік на Рівненщину.

Нині ж ідуть перемовини і стосовно проведення спільних із силами Альянсу навчань на території Рівненського полігону.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG