Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко вітає українців зі «святом закоханих»


У привітанні, яке вивішене на сайті Кабінету Міністрів, Прем’єр-міністр вітає всіх із «прекрасним святом всіх закоханих» – Днем Святого Валентина.

«14 лютого ми вшановуємо Святого Валентина, який займався дуже шляхетною справою – з’єднував люблячі серця!» – мовиться в вітанні.

Червоне стилізоване серце на білому тлі є емблемою політичної сили Юлії Тимошенко – блоку її імені.

«Тому хочу побажати, щоб люблячі серця ніколи не були самотніми, а ніжне почуття Любові було завжди з Вами!» – заявила прем’єр.

14 лютого за «західним» християнським церковним календарем було днем поминання Святого Валентина. Одна з легенд про нього розповідала, що він як християнський священик часів переслідування християн у давньому Римі таємно вінчав закоханих усупереч забороні імператора, за що й був страчений.

Загалом 14 лютого в Римо-Католицькій Церкві є днем ушанування відразу трьох Святих Валентинів. Один із них був записаний на цей день в офіційних святцях до 1969 року, коли Ватикан усунув і його з літургійного календаря на тій підставі, що історичних свідчень, які б доводили його існування, немає.

Православні Церкви, а також Українська Греко-Католицька Церква не вшановують Святого Валентина 14 лютого ні за «старим стилем», ні за новим.
XS
SM
MD
LG