Доступність посилання

ТОП новини

Балога: Яценюкові не пропонували очолити Нацбанк


Посадові особи Секретаріату Президента останнім часом не робили жодних офіційних кадрових пропозицій народному депутатові Арсенію Яценюкові.

Як повідомили у прес-службі Президента, так голова Секретаріату Віктор Балога прокоментував заяву Яценюка щодо пропозиції стати головою Національного банку, нібито зробленої йому Секретаріатом.

Балога нагадав, що Віктор Ющенко оскаржив у Конституційному Суді постанову Верховної Ради про звільнення з посади голови НБУ Володимира Стельмаха.

Голова держави наполягає, що парламент не мав права звільняти керівника Нацбанку всупереч Основному Законові, який передбачає для цього внесення президентського подання. Таким чином, не може бути й мови про призначення іншої кандидатури замість Стельмаха, який залишається легітимним керівником НБУ, заявляє Балога.

«Упевненість Яценюка в тому, що йому пропонують очолити Національний банк, щоб усунути як потенційного учасника президентських виборів, свідчить лише про самовпевненість молодого й амбітного політика. Глава держави ніколи не буде використовувати державні посади як розмінні монети в політичних змаганнях», – наголосив Балога.

Вчора Яценюк повідомив, що відмовився від пропозиції Секретаріату очолити Національний банк.

XS
SM
MD
LG