Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Атомна енергетика – одна зі складових енергобезпеки України


Президент Віктор Ющенко виступає за збільшення до 50% частки електроенергії, що виробляється атомними електростанціями, у загальному виробництві енергії Україною.

Виступаючи на розширеній нараді на Хмельницькій АЕС, Ющенко зазначив, що атомна енергетика – одна з головних складових енергобезпеки України, повідомляє прес-служба глави держави.

За його словами, зараз в Україні експлуатуються 15 енергоблоків на чотирьох АЕС і питома вага електроенергії, що виробляється ними, становить 46,9% від загального обсягу.

Останнім часом Україна направляла свої зусилля на запуск нових блоків АЕС, тоді як головні труднощі – в тому, як довести вироблену енергію до споживачів, зазначив Президент.

При цьому він наголосив, що Міністерство палива й енергетики має прискорити добудову та введення в експлуатацію низки ліній електропередач.

Ющенко вважає за необхідне розглянути це питання на засіданні Ради національної безпеки й оборони.

Також Президент нагадав про необхідність вирішити проблему залежності України від Росії щодо поставок ядерного і переробки відпрацьованого палива.

У зв'язку з цим глава держави зазначив, що Україна має достатні поклади урану і цирконію, а виробничий і науково-технічний комплекс дозволяє за умови належного фінансування вирішити паливну проблему.

Зокрема, Ющенко висловився за те, щоб використати світовий досвід і відкладати утилізацію відпрацьованих ядерних відходів доти, доки їх регенерація стане економічно вигідною.

XS
SM
MD
LG