Як пояснив на презентації головний редактор та ініціатор інтернет-проекту «Українці у Сполученому королівстві» Роман Кравець, редакція ЕУД шукала в різних країнах зі значною українською присутністю якусь «опорну» організацію, що стала б базою для проекту. СУБ було обрано як таку організацію, що має найбільші можливості.
На презентації проте неодноразово наголошували, що редакція проекту збирає інформацію з усіх ділянок українського громадського, релігійного, культурного життя у Сполученому Королівстві. Редакція провела величезний обсяг роботи за вже майже шість років від підписання угоди. Сайт було відкрито в серпні минулого року. Він містить початковий, найбільш загальний, набір оглядових статей і поступово доповнюється новими матеріалами.
«Маємо великий архів, велику кількість фотографій»
Член редакції і представник СУБ у ній – куратор Бібліотеки та Архіву імені Тараса Шевченка доктор Людмила Пекарська розповіла про значення інтернет-проекту: «Це дуже важливий проект, якому не було аналогів. Вперше подано дуже цікаву й різнобічну інформацію на цю тему, зосереджену в одному місці. Зроблено це коротко, стисло, з посиланням на джерела. Досі інформація про українське життя в Британії була розпорошена по різних численних виданнях або зберігалась в архівах, мемуарах людей».
Доктор Пекарська також звертає увагу на неповторний ілюстративний матеріал – світлини, включно з дуже старими. «Вони є у фотоархіві Бібліотеки імені Шевченка у Лондоні. Маємо великий архів, велику кількість фотографій, з них більшість ще ніде не було оприлюднено. Тож їх вихід у світ відбудеться на інтернет-сторінці», – зауважила Людмила Пекарська.
Зазначимо, що найстарше фото української громади Британії походить із 1925 року. На світлині, як виглядає, зображене весілля. Коли інтернет-проект буде в цілому завершено, планується також видати матеріали окремою книжкою.
(Лондон – Прага – Київ)