Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко закликає Ющенка і Литвина підписати спільне звернення до МВФ


Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликає Президента Віктора Ющенка і голову Верховної Ради Володимира Литвина підписати спільне звернення до керівництва Міжнародного валютного фонду про готовність до співпраці й реформування економіки.

«Підпис прем'єра під спільною декларацією вже є, все, що треба в спільній декларації викласти, вже викладено. І я переконана, що наша співпраця з МВФ продовжиться найближчим часом, продовжиться успішно, і завершиться отриманням чергового траншу для того, щоб підтримати валютний і фінансовий ринок України», – сказала Тимошенко, відкриваючи засідання уряду.

За її словами, доцільно, щоб під спільною декларацією поставили свої підписи також і виконувач обов'язків голови Нацбанку та в.о. міністра фінансів України.

Міжнародний валютний фонд у листопаді минулого року вирішив надати Україні стабілізаційний кредит в обсязі 16,4 мільярда доларів для зміцнення довіри у фінансовому секторі й допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

Того ж місяця Київ одержав перший транш кредиту – 4,5 мільярда доларів. Виділення ж другого траншу наразі відклали.

МВФ, враховуючи значний дефіцит державного бюджету, закликав Україну до жорсткого кризового менеджменту. Як повідомив представник Фонду Девід Гоулі, «дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває».

Експерти Міжнародного валютного фонду незабаром мають знову відвідати Київ.
XS
SM
MD
LG