Доступність посилання

ТОП новини

У МЗС Росії «шкодують» з приводу заяв Києва на адресу Черномирдіна


Москва не залишить без реакцiї можливе оголошення персоною нон ґрата росiйського посла в Українi Вiктора Черномирдiна.

Агенція «Інтерфакс» цитує джерело в Міністерстві закордонних справ Росії, яке заявляє, що «такi демаршi не вписуються в лiнiю на формування дружніх вiдносин мiж Росiєю та Україною».

«Усе це сумний факт. Можна лише шкодувати, що цей крок Києва спрямований на свiдоме нагнiтання напруженостi та емоцiй в українсько-росiйських вiдносинах», – зазначило джерело.

«Ми знаємо, про що говорить Вiктор Степанович Черномирдiн, i ми, та й не лише ми, знаємо образнiсть його мови. I бажання створити проблему з усього цього є спробою викликати неприязнь до представникiв Росiї в Українi», – наголосив спiврозмовник агентства.

Напередоднi Черномирдіна запросили до МЗС України, де мiнiстр закордонних справ Володимир Огризко висловив протест щодо «недружнiх та вкрай недипломатичних оцiнок, коментарiв i висловлювань росiйського посла на адресу України та її керівництва».

Мiнiстр зазначив, що «такi дiї посла суперечать положенням Вiденської конвенцiї про дипломатичнi відносини, є грубим порушенням норм дипломатичної етики та мiжнародного права i несумiснi зi статусом керiвника дипломатичного представництва в країнi перебування». Огризко попередив Черномирдіна, що його можуть оголосити персоною нон ґрата в Україні.

Сьогодні міністр відмовився уточнити, які саме заяви посла стали причиною попередження, однак натякнув на його коментарі газеті «Комсомольська правда в Україні». В опублікованому в цій газеті інтерв'ю Черномирдін вказав на неможливість проведення з керівництвом України конструктивного діалогу, а також розкритикував українську владу за публічне з'ясування стосунків.

Раніше Росія заявляла, що практика застосування списків персон нон ґрата шкодить українсько-російським відносинам.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG