Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони: Бюджет-2009 веде до руйнування української армії


Міністерство оборони заявляє, що державний бюджет України на 2009 рік веде до руйнування Збройних сил. «Структура витрат на оборону на цей рік свідчить про те, що цей бюджет є «бюджетом проїдання», – йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони.

Зокрема, у відомстві бачать загрозу зменшення наполовину військових частин, готових до виконання завдань за призначенням, різкого падіння рівня справності високотехнологічного озброєння і техніки, повного припинення робіт з модернізації озброєння, професійної деградації військових та масових звільнень із армії.

Міноборони нагадує, що під час підготовки проекту держбюджету-2009 воно готувало кілька варіантів своїх пропозицій. Один із них передбачав виділення на потреби відомства 32,4 мільярда гривень, які могли б забезпечити повноцінну бойову підготовку і соціальний захист військовослужбовців, наголошують у міністерстві.

Але врешті бюджет Міноборони становить понад 11,5 мільярда, з яких майже 7 – прямо заплановані з бюджету, а 4,2 – зі спеціального фонду з коштів, отриманих від продажу надлишкового майна ЗСУ, заявляють у відомстві.

Міноборони зазначає, що всі європейські армії фінансуються тільки з загального фонду бюджету, а минулого року український спецфонд для армії одержав тільки 1,2 мільярда гривень.

«Тобто, 3 мільярди – це повітря, це кошти, про які ніхто не може сказати, звідки вони наповнять спец фонд», – зазначено в повідомленні.


Таким чином, виділених державою коштів вистачить у найкращому разі на утримання армії, але не на її розвиток і соціальний захист, кажуть у Міноборони.

Напередодні прем’єр Юлія Тимошенко заявила: «все, що стосується Міністерства оборони, фінансується вчасно і в повному обсязі», а також звинуватила керівництво цього відомства у зловживанні бюджетними коштами.

XS
SM
MD
LG