Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія закликає країни ЄС підтримати нову допомогу Україні


Комісар ЄС із зовнішніх відносин і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер наголосила, що Євросоюз має «стратегічні інтереси» в Україні, а також Азербайджані, Вірменії, Грузії і Молдові.

Запропонована цим країнам програма «Східного партнерства» має бути втілена, і нині це особливо на часі, заявила вона в кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Брюсселі, – після минулорічної війни Росії з Грузією і цьогорічного газового конфлікту Росії з Україною.

«Східне партнерство», яке мали б схвалити на саміті Європейського Союзу наступного місяця і започаткувати на спеціальному саміті в травні, передбачає допомогу в ствердженні стабільності і демократії в згаданих п’яти країнах, а, можливо, і в Білорусі, якщо там поліпшаться демократичні стандарти.

На це Європейська Комісія передбачає витратити значні кошти – на термін до 2013 року, за повідомленнями, загалом 2 мільярди євро.

Водночас деякі з країн ЄС побоюються, що ця програма стане «суперником» іншій схожій пропозиції «Середземноморського партнерства», для країн Північної Африки і Близького Сходу, з якими ці держави ЄС мають тісні зв’язки.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG