Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція дає Саакашвілі 10 днів, щоб призначити референдум про дострокові вибори президента


Грузинські опозиційні Республіканська партія і партія «Нові праві» створили в понеділок із колишнім послом Грузії в ООН Іраклі Аласанією та його командою «політичну єдність «Альянс для Грузії».

Вони висунули ультиматум президентові Міхеїлу Саакашвілі. «Оскільки президентові Саакашвілі не вистачає політичної волі ухвалити адекватне до ситуації, що склалася, рішення і піти у відставку, ми даємо йому 10-денний термін для призначення референдуму. Президент має дати можливість грузинському народові ухвалити рішення про необхідність проведення дострокових президентських виборів», – сказав Аласанія на презентації нового об’єднання.

За його словами, після цього терміну учасники альянсу розпочнуть конкретні заходи для проведення всенародного референдуму.

Лідер Республіканської партії Давіт Усупашвілі заявив, що головною метою об’єднання є відставка президента Саакашвілі і призначення нових президентських виборів.

Кандидатом на президента, сказав Усупашвілі, «ми пропонуємо громадськості Іраклі Аласанію».

Опозиція має чималу підтримку в столиці Тбілісі, де вона не раз влаштовувала багатолюдні гучні акції проти президента, але загалом у Грузії підтримка Саакашвілі досить значна.

У січні 2008 року Саакашвілі вже проводив дострокові президентські вибори, відповідаючи на одну з вимог опозиції, і переміг у них відразу в першому колі з більш як 53 відсотками голосів. Першого разу, 2004 року, він отримав 96 відсотків. Нинішній другий п’ятирічний термін для Саакашвілі за Конституцією Грузії останній.
XS
SM
MD
LG