Доступність посилання

ТОП новини

Балога: Кадрові зміни в уряді мають включати призначення нового прем’єра


Зміни в персональному складі Кабінету Міністрів, які останнім часом намагається провести прем'єр Юлія Тимошенко, остаточно перетворять нинішній уряд на «особисту вотчину його керівника».

Про це заявляє голова Секретаріату Президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба глави держави.

За його словами, наполегливе бажання Тимошенко сформувати «команду однодумців» означатиме встановлення в уряді диктату лише однієї думки – самого прем'єра.

При цьому Балога вказав на очевидну невідповідність кадрових планів прем’єра вимогам Конституції: оскільки у Верховній Раді було офіційно оголошено про створення нової коаліції, вона має висувати своїх представників на міністерські посади, а Президенту має бути зроблена пропозиція щодо нового керівника уряду.

«Мало того, що вищий законодавчий орган держави – парламент – вже кілька місяців поспіль грубо порушує Основний Закон, адже у новоутвореній коаліції немає більшості голосів. До цього неподобства додається і те, що уряд спирається на інвалідну коаліцію, яку підпирає тільки ситуативне, корисливе голосування комуністів або частини блоку «Наша Україна – Народна самооборона», – заявив голова Секретаріату.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин раніше прогнозував розгляд парламентом змін у складі Кабінету Міністрів на наступному пленарному тижні, 3-6 березня.

XS
SM
MD
LG