Доступність посилання

ТОП новини

Барак Обама: Ми відродимо країну


Нью-Йорк – У Вашингтоні президент США Барак Обама виступив зі своєю першою промовою на об’єднаному засіданні обох палат Конгресу.

Йшлося насамперед про економічне становище. Адже президент США Барак Обама днями підписав закон про економічні стимули обсягом маже 800 мільярдів доларів і він прагне переконати країну у реалістичному характері плану і практичному виконанні програми відродження у найстисліший термін.

Обама не приховував труднощів:«Наша економіка, можливо, послаблена, і наша впевненість похитнулася..., ми переживаємо важкі й непевні часи, але... тягар цієї кризи не визначатиме долі цього народу.... Я хочу, щоб кожен американець знав, що ми все переживемо, і Сполучені Штати Америки відродяться міцнішими, ніж перед тим».

Президент Обама запевнив країну, що його план економічного відродження всеохоплюючий,він включає і розширення медичного забезпечення, і розумнішого, «зеленішого», як він висловився, використання палива.

«Вирішення наших проблем у наших руках... Нам треба лише налаштуватися на протистояння викликам і знову взяти на себе відповідальність за наше майбутнє». Обама наголосив, що він успадкував цю рецесію, що не можна очікувати швидкого одужання. Але воно станеться, і завдяки програмі економічних стимулів будуть створені 3 з половиною мільйони робочих місць.

Що ж до наявного бюджетного дефіциту в 1,3 трильйона доларів, то президент Обама планує скоротити його принаймні наполовину до 2013 року, тобто до кінця його чотирирічного терміну у Білому домі.

Це було історичне видовище

Вперше за всю історію Сполучених Штатів законодавці й Верховний суд країни овацією вітали чорношкірого президента. Його 50-хвилинну промову 65 разів зупиняли аплодисментами.

Минуло трохи більше місяця відтоді, як Обама вступив на посаду. Попри економічну кризу в Америці президент далі користується народною підтримкою. Соціологічні опитування показують цілком переконливо, що попри економічну кризу капітал довір’я до нового президента вельми значний.

За даними останнього опитування, проведеного газетою «Нью-Йорк Таймс» спільно з телекомпанією CBS, 63 відсотки населення дають позитивну оцінку праці Барака Обами у Білому домі. Це на 10 відсотків вище, ніж на початках діяльності його попередників, Білла Клінтона і Джорджа Буша.

57 відсотків американців схвалюють економічну діяльність і стільки ж - зовнішню політику Білого дому. Стан економіки більшість американців вважають незадовільним. 55 відсотків опитуваних кажуть, що вони лише зводять кінці з кінцями, не те, щоб жирувати. Однак 77 відсотків американців наставлені оптимістично, вважають, що за 4 роки з Обамою на чолі адміністрації стан економіки справді поліпшиться.

Промову президента на спільному засіданні обох палат Конгресу транслювали у прямому ефірі всі провідні телекомпанії Америки.

(Нью-Йорк–Київ–Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG