Доступність посилання

ТОП новини

Місія МВФ готова поновити роботу в Україні


Місія Міжнародного валютного фонду готова відновити роботу в Україні після того, як українська влада направить листа, що підтверджує її готовність співпрацювати з фондом.

Про це йдеться в повідомленні МВФ із посиланням на заяву голови місії фонду в Україні Джейли Пазарбашиоглу.

«Вони (українська влада) повiдомили нам, що надiшлють нам листа в понедiлок чи вiвторок, в якому повiдомлять, коли хотiли б нашого повернення i, вiдповiдно, ми плануватимемо це», – сказала вона.

У цьому листі, як передбачається, українська влада має викласти бачення питань, які будуть предметом дискусії в ході візиту місії.

МВФ позитивно оцінює готовність українських керівників до підписання спільної декларації до фонду. І у зв’язку з цим місія МВФ розраховує відновити роботу в Україні в найближчі тижні.

Після ухвалення антикризового закону i пiдписання Президентом, Прем’єр-мiнiстром, головою Нацiонального банку України i мiнiстром фiнансiв меморандуму з МВФ фонд затвердив для України кредитну програму stand by розмiром 16,5 мільярда доларів, з яких НБУ вже отримав близько 4,5 мільярда.

Програма передбачає, що мiсiя МВФ щокварталу перевiрятиме виконання Україною умов меморандуму. У разi їх дотримання наступний транш мав надiйти 15 лютого, потiм – 15 травня, 15 серпня i 15 листопада.

Проте мiсiя, що працювала в Українi три тижнi наприкiнцi сiчня – на початку лютого, не змогла завершити перегляду через низку неузгоджених питань.

XS
SM
MD
LG