Держсекретар США відзначила тут, що президент Барак Обама хоче бачити Смугу Гази складовою частиною стабільної близькосхідної політичної мозаїки. «Обіцяючи виділяти ці гроші, ми будемо виходити з короткотермінових і довгострокових завдань. Недостатньо відповідати лише на нинішні негайні потреби палестинців. Подолання нинішньої кризи в Смузі Гази – це частина більш широких зусиль заради досягнення загального миру», – заявила Гілларі Клінтон.
Вона також зазначила, що США будуть вести діалоги з двома сторонами ізраїльсько-палестинського конфлікту задля з’яви незалежної палестинської держави, яку б поважали в усьому світі.
Контроль за використанням грошей здійснюватиме ООН
Єгипет та Ізраїль змушені тримати жорсткий контроль над кордонами зі Смугою Гази, бо бояться панічної втечі палестинців і транспортування зброї до Гази, що б спричинило нові спалахи насильства і атак на південні терени Ізраїлю. Але закриті кордони не сприяють покращенню ситуації в Смузі Гази. На цьому наголосив у неділю журналістам у самій Смузі Гази британський міністр із міжнародного розвитку Дуглас Александер: «Я несу дуже чітке послання, як і мій уряд у цілому: ми хочемо бачити повний, безперешкодний доступ для надходження допомоги до Гази. Масштаби людських страждань вражають».
Ізраїль вимагає, щоб підтримка зусиль із відновлення Смуги Гази не несла нової небезпеки його південним землям. «Хамас» усунутий від участі у цій конференції. Міжнародні донори ставлять вимогу, щоб гроші ні в якому разі не потрапили до рук представників цієї організації, хоча це є проблематичним, бо, як відзначають експерти, «Хамас» зберігає контроль над Смугою Гази.
Сполучені Штати вже заявили, що гроші для відбудови Гази будуть надходити і контролюватися через ООН та інші міжнародні організації, зокрема, Світовий банк. Представник Світового банку зазначив, що вони мають досвід співпрацювати в Смузі Гази напряму з установами і організаціями, які потребують кошти на відбудову.
(Прага – Київ)