Доступність посилання

ТОП новини

Україна на порозі політичного краху (європейська преса)


Прага – Низка європейських видань детально висвітлюють перебіг політичних подій в Україні. Чимало оглядачів переконані, що рейд спецпідрозділу СБУ до «Нафтогазу України» - це ще один приклад брутальної політичної боротьби за владу в Києві. Впливові газети називають події останніх днів в Україні «наближенням до політичного краху». У даній ситуації , як зауважують чимало аналітиків, на Київ може чекати й відмова МВФ від обіцяного 17-мільярдного кредиту, що означатиме економічний крах у цій державі.

Німецький часопис «Шпіґель» наголошує на тому, що внутрішньополітичні незгоди Києва лише ускладнюють і без того непросте економічне становище України. Це видання також вважає захоплення «Нафтогазу України» ще одним проявом нинішньої слабкості українського Президента Віктора Ющенка, який, на думку «Шпіґеля», «немає шансів на переобрання» на другий термін. Тут німецьке видання також наголошує, що за ескалацією конфлікту у Києві можуть стояти і особисті інтереси Віктора Ющенка, який, як стверджує «Шпігель», пов’язаний з «РосУкрЕнерго», а Дмитра Фірташа, як одного із засновників скандальної компанії, «вважають одним із головних спонсорів Президента Ющенка». Цей часопис прогнозує, що такі дій української влади, як це проявляється останніми днями у Києві, ведуть лише «до політичного краху».

Дуже добре інформована французька «Фіґаро» не виключає, що Юлія Тимошенко «свідомо допустила погіршення газової ситуації з Росією цієї зими». Далі це видання стверджує, що газові угоди Тимошенко з Москвою «ставлять платників у дуже жорсткі умови» і «немає враження, що тут Тимошенко енергійно захищала національні інтереси». Навіть спробу Тимошенко усунути з ринку в Україні «РосУкрЕнерго» «Фіґаро» назвала «однієї з її особистих політичних цілей».

У той же час «Файненшел Таймс» нагадує, що чергова ескалацій політичних незгод між Президентом і Прем’єром України відбулася відразу ж після нібито перемир’я, яке було хоч якоюсь гарантією для продовження кредитування хворої економіки держави з боку МВФ. Газета також наголошує, що набіги СБУ на урядові енергетичні структури у Києві знову викликали занепокоєння в Брюсселі та Москві з приводу спроможності Києва забезпечити транзит російського газу до Європи.

Польська «Жечпосполіта» висловлює сподівання, що компанія «РосУкрЕнерго», як газовий посередник, незабаром буде ліквідована, бо вона не лише має проблеми в Україні й Угорщині, але й зриває постачання газу до Польщі. Газета також вважає, що польські компанії «очікують тепер ще складніші переговори з російським «Газпромом» щодо постачання газу у найближчі роки». Разом з тим газета цитує радника українського Прем’єр-міністра Олександра Гудиму, який спрямовує поляків з їхніми претензіями на адресу «РосУкрЕнерго» — до «Газпрому» і Москви, які є засновниками цієї посередницької компанії.

Австрійська «Ді Прессе» друкує інтерв’ю з екс-спікером українського парламенту Арсенієм Яценюком, який не лише висловлює сумніви щодо здатності Росії реально кредитувати нині українську економіку, але й поділяє побоювання, «що мізерний запас довір’я до України» може бути остаточно підірваним і це загрожує стати підставою до скасування 17-мільярдного кредиту МВФ для Києва. Яценюк також сказав «Ді Прессе», що «МВФ – це єдина інституція», що має бажання і змогу надавати Україні необхідні позики».

(Прага–Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG