Дуже добре інформована французька «Фіґаро» не виключає, що Юлія Тимошенко «свідомо допустила погіршення газової ситуації з Росією цієї зими». Далі це видання стверджує, що газові угоди Тимошенко з Москвою «ставлять платників у дуже жорсткі умови» і «немає враження, що тут Тимошенко енергійно захищала національні інтереси». Навіть спробу Тимошенко усунути з ринку в Україні «РосУкрЕнерго» «Фіґаро» назвала «однієї з її особистих політичних цілей».
У той же час «Файненшел Таймс» нагадує, що чергова ескалацій політичних незгод між Президентом і Прем’єром України відбулася відразу ж після нібито перемир’я, яке було хоч якоюсь гарантією для продовження кредитування хворої економіки держави з боку МВФ. Газета також наголошує, що набіги СБУ на урядові енергетичні структури у Києві знову викликали занепокоєння в Брюсселі та Москві з приводу спроможності Києва забезпечити транзит російського газу до Європи.
Польська «Жечпосполіта» висловлює сподівання, що компанія «РосУкрЕнерго», як газовий посередник, незабаром буде ліквідована, бо вона не лише має проблеми в Україні й Угорщині, але й зриває постачання газу до Польщі. Газета також вважає, що польські компанії «очікують тепер ще складніші переговори з російським «Газпромом» щодо постачання газу у найближчі роки». Разом з тим газета цитує радника українського Прем’єр-міністра Олександра Гудиму, який спрямовує поляків з їхніми претензіями на адресу «РосУкрЕнерго» — до «Газпрому» і Москви, які є засновниками цієї посередницької компанії.
Австрійська «Ді Прессе» друкує інтерв’ю з екс-спікером українського парламенту Арсенієм Яценюком, який не лише висловлює сумніви щодо здатності Росії реально кредитувати нині українську економіку, але й поділяє побоювання, «що мізерний запас довір’я до України» може бути остаточно підірваним і це загрожує стати підставою до скасування 17-мільярдного кредиту МВФ для Києва. Яценюк також сказав «Ді Прессе», що «МВФ – це єдина інституція», що має бажання і змогу надавати Україні необхідні позики».
(Прага–Київ)