Доступність посилання

ТОП новини

Розпочалася культурно-мистецька акція «Вишивана доля Вінниччини»


За повідомленням Вінницького обласного центру народної творчості, відкриття акції почалось з представлення ескізу подільського рушника «Вишивана доля Вінниччини». На рушнику буде вишите дерево життя з розташуванням 27 квіток – за кількістю адміністративних центрів області.

Вишивання рушника за участю провідних майстринь-вишивальниць з усіх районів і міст Вінницької області триватиме до серпня. Рушник буде представлено у день Незалежності України на обласній сцені в рамках фестивалю народної творчості «Скарби Поділля».

Крім того, також 22 серпня відбудеться проведення обласної виставки народного мистецтва «Традиційна подільська вишивка» та майстер-класів з ручної вишивки.

Організаторами акції виступило управління культури і туризму обласної державної адміністрації, обласний центр народної творчості, відділи культури і туризму райдержадміністрацій.

За словами організаторів, акція спрямована на відтворення давніх традицій вишивання в народних звичаях і обрядах, які були вироблені подільськими майстринями ручної вишивки за багато віків. Прадавня орнаментика, сакральні знаки та символи української вишивки є визначним художнім явищем національної культури, в яких відображено світоглядне сприйняття народу, естетичні художні смаки та ідеали подільського краю. Ще в XІX столітті рушники та сорочки вишивальниць із села Клембівки (теперішнього Ямпільського району) розходились по всій Україні, продавалися на ярмарках у Петербурзі, Москві та Варшаві.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG