Доступність посилання

ТОП новини

Віце-адмірал Кожин не виключає наявності ядерної зброї на об’єктах ЧФ Росії в Криму


Один із ракетних катерів Чорноморського флоту Росії «Цезарь Кунніков»
Один із ракетних катерів Чорноморського флоту Росії «Цезарь Кунніков»
Віце-адмірал, представник Української народної партії (УНП) Борис Кожин не виключає наявності ядерної зброї на об’єктах та кораблях Чорноморського флоту Російської Федерації, розташованих у Криму.

Як повідомляє прес-служба УНП, про це Борис Кожин, зокрема, сказав у своєму коментарі стосовно заяви прес-секретаря Міністерства закордонних справ України Василя Кирилича, щодо підписання з Росією міжурядової угоди про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій і ліквідації їхніх наслідків у місцях дислокації ЧФ Росії на території України.

Перший командувач Військово-Морських Сил України Борис Кожин наголошує на необхідності «щоквартально проводити інспекції на всіх військових об’єктах та кораблях Чорноморського флоту РФ». «Угода про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України чітко передбачає, що на об’єктах Чорноморського флоту Росії в Севастополі заборонено розміщувати ядерну зброю, однак за всі роки Україна жодного разу не провела комплексну перевірку російських частин, кораблів та підводних човнів. На сьогодні Чорноморський флот – терра інкогніто для України, там може бути навіть ядерна зброя», – цитує прес-служба УНП слова політика.

Борис Кожин наголосив, що «основним положенням нового міжурядової угоди має стати проведення інспекції на всіх військових об’єктах та кораблях ЧФ Росії, а не лише на складах, де можуть зберігатися вибухонебезпечні і хімічні речовини». Адже, переконаний віце-адмірал, зберігати небезпечні речовини та зброю можна не лише на визначених для цього складах, а й на військових човнах, адміністративних та господарських складах.

«Тому, щоб українська сторона могла хоча б приблизно знати, що зберігається на об’єктах Чорноморського флоту Російської Федерації, знати про переміщення вибухонебезпечних та хімічних речовин, Угода також має включати норму, щоб інспекція відбувалася принаймні щоквартально. Це на сьогодні основне завдання українського Міністерства закордонних справ», – підсумував Борис Кожин

2 березня речник МЗС України Василь Кирилич повідомив про те, що Росія пропонує Україні укласти міжурядову угоду про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків в місцях дислокації Чорноморського флоту Росії на території України. Про це Василь Кирилич заявив, інформуючи про підсумки робочої зустрічі українських і російських експертів з обговорення питань, пов’язаних із функціонування ЧФ Росії та його перебуванням на території України, яка відбулась в Києві 25-26 лютого.

За словами Васила Кирилича, позитивним є те, що укладення цієї угоди на міжурядовому рівні дозволить врегулювати весь комплекс можливих проблемних питань і дасть правові підстави для включення до її тексту положень щодо проведення інспекцій військових об’єктів, в яких зберігаються вибухові і хімічні речовини.

Речник МЗС повідомив, що під час зустрічі сторони також обговорили концептуальні засади розробки угоди про дії сторін в разі загрози виникнення кризової ситуації, пов’язаної з використанням об’єктів ЧФ Росії, що дислокується на території України.

Однак, зазначив Василь Кирилич, конкретних результатів в розробці угоди не було досягнуто.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG