Доступність посилання

ТОП новини

Балога: Криза в Україні почалася разом із прем’єрством Тимошенко


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко почала свою президентську кампанію, як тільки Президент Віктор Ющенко призначив її Прем’єр-міністром, вважає голова Секретаріату голови держави Віктор Балога.

І саме з того часу, як Тимошенко стала прем’єром, і почалася економічна криза в Україні, а не разом із кризою в усьому світі, заявив Балога в неділю на телебаченні.

За словами Балоги, призначення Тимошенко на голову уряду було «черговою помилкою» Ющенка, бо, сказав він, Президента попереджали: лідер БЮТ буде займатися не економікою, а власною виборчою кампанією і «на це покладе всю економіку України».

Також, на думку голови Секретаріату Президента, політичною метою Блоку Юлії Тимошенко в Верховній Раді є переформатувати коаліцію і об’єднатися в ній із Партією регіонів. Балога вважає, що зараз БЮТ не має можливості реально впливати на політику України і, щоб отримати її, зацікавлений у коаліції з Партією регіонів, яка матиме понад 300 голосів.

На сьогодні ж, заявив він, коаліції не існує, бо вона не має мінімальних 226 голосів і на порушення Конституції після свого створення не сформувала новий уряд. Відтак, стверджує Балога, є всі підстави оголошувати дострокові вибори Верховної Ради в будь-який момент. Але, додав він, Президент ніколи не піде на це без наявності політичної волі самого парламенту.

Серед інших заяв Віктора Балоги – «чітке» розуміння, що 11 мільярдів кубометрів газу, щодо яких веде розслідування Служба безпеки України, не належать «Нафтогазові України», а також сподівання, що представники Місії Міжнародного валютного фонду в Україні повернуться до Києва для продовження переговорів.
XS
SM
MD
LG