Доступність посилання

ТОП новини

Freedom House назвала країни з найгіршою ситуацією з правами людини


М’янма (колишня Бірма), Екваторіальна Гвінея, Лівія, Північна Корея, Сомалі, Судан, Туркменистан та Узбекистан займають перше місце в списку найбільших порушників прав людини у світі, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House.

До цього списку також увійшли дві «суперечливі території» – Чечня і Тибет.

Ці країни і території отримали найнижчі оцінки в рейтингу Freedom House: тут тотальний державний контроль над щоденним життям громадян, заборонені або переслідуються незалежні організації та політична опозиція, а страх покарання за інакодумство є частиною повсякденного життя.

Трохи, але не набагато краща ситуація в ще дев’яти країнах: Білорусі, Чаді, Китаї, Кубі, Еритреї, Лаосі, Саудівській Аравії, Сирії та Зімбабве, а також у двох «суперечливих територіях» – Південній Осетії та Західній Сахарі.

Загалом, як йдеться в звіті правозахисників, порушення прав людини зустрічаються практично в кожній частині світу. Але визначені в списку «найгірших із найгірших» країни і території – «це саме ті, на які особливу увагу має звернути Рада ООН з прав людини, бо в цих державах режими контролюють повсякденне життя громадян, відмовляючи їм у таких базових правах, як свобода слова, думки і зборів», заявила представник Freedom House Пола Шріфер.
XS
SM
MD
LG