Доступність посилання

ТОП новини

Криза змінює об’єкти уваги ЗМІ у США


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах приватне життя й світські пригоди кінозірок, рок-виконавців та інших знаменитостей завжди були невід’ємною частиною меню телевізійних сюжетів і таблоїдних репортажів. Але останнім часом сильні світу цього, такі як президенти банків і керівники великих корпорацій, витісняють на другий план Бритні Спірз, Перис Гілтон чи Ліндзі Лоґан.

Перенесення уваги з багатих і знаменитих на просто багатих, донедавна відомих лише у вузьких ділових колах, імовірно, пояснюється обставинами американського сьогодення, поглибленням економічної кризи.

Багато великих банків і автобудівні концерни опинилися на межі банкрутства, але Конгрес і Білий дім вважають, що ці стовпи ділового світу занадто великі, щоб дозволити їм, за американським прислів’ям, спливти животом догори. Отож уряд змушений рятувати їх багатомільярдними ін’єкціями за рахунок платників податків.

Що ж вони роблять з тими грошима? Газета «Нью-Йорк Дейлі Ньюз» опублікувала матеріал під заголовком: «Врятований (урядом) банк жбурляє мільйони на забаву у Лос-Анджелесі».

На що йде фінансова допомога

Виявилося, що банк Northern Trust, який отримав 1 мільярд 600 мільйонів доларів з державного бюджету, відсвяткував цю подію, запросивши кількасот своїх менеджерів та впливових вкладників на турнір з гольфу та на низку вечірок у фешенебельному клубі, де гостям вручали сувеніри від Ґуччі та Тиффані. Учасників свята розважала рок-група «Чикаго» та відома співачка Шерил Кроу. Коштувала забава десятки мільйонів доларів.

«Так працюють наші гроші», – саркастично зауважила газета, публікуючи фотографії. Демократи у Конгресі заявили, що банк мусить повернути гроші, витрачені на забави. Northern Trust пообіцяв зробити це якомога швидше. Відтак папарацці чатують біля штаб-квартири банку.

Телевізійники не відстають від газетярів

І на телебаченні репортери всеамериканських мереж АВС, NBC, CBS повсякчас полюють за пригодами «корпоративних королів» і показують їх у спеціальних програмах на кшталт «Всередині фінансового фіаско», «Зловлені хижаки» тощо.

Нещодавно на новинах АВС демонстрували сюжет про Кеннета Льюїса, президента Bank of America. Цей банк отримав 45 мільярдів доларів з бюджетних коштів. Так от, показали, як Льюїс, навіть на короткі подорожі між Північною Кароліною та Нью-Джерзі, брав персональний реактивний літак «Гольфстрім». Година такого польоту коштує 5 тисяч доларів, натомість квиток навіть першого класу на звичайному лайнері – 440 доларів.

Але найбільш разючою ілюстрацією корпоративного розкошування був сюжет АВС про те, як керівники трьох автобудівних велетнів – General Motors, Ford і Chrysler прибули з Детройта до Вашингтона. Вони прилетіли кожен на своєму персональному реактивному літаку, щоб просити Конгрес врятувати їхні компанії від банкрутства. Вибухнув скандал, внаслідок якого керівники пообіцяли продати надто дорогі засоби пересування і наступного разу подорожувати до Вашингтона потягом.

Браян Росс, кореспондент АВС, автор терміну «корпоративні королі», так прокоментував свій сюжет: «Дехто скаже – що спільного має все це з проблемами нашої економіки? Мені здається, це віддзеркалює їхню нездатність пристосуватися до нових часів, відчути нову атмосферу. Ми їх зловили на гарячому, вони не можуть заперечувати фактів».

(Нью-Йорк – Прага – Київ)
XS
SM
MD
LG