Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Іраку закликає виконати вироки смерті соратникам Саддама


Заклик уряду до президента зачитав уголос за засіданні речник уряду Алі ад-Даббаг, вимагаючи від президентської ради підписати наказ про страту.

Ідеться про виконання смертної кари трьом прибічникам Саддама Хуссейна – його двоюрідному братові Алі Хасанові аль-Маджиду на прізвисько «Хімічний Алі», колишньому міністрові оборони Султану Хашемові Ахмеду ат-Таї та колишньому війсковому командувачеві Хуссейнові Рашиду Мухаммадові, які були засуджені до найвищої міри покарання за злочини проти іракських курдів, скоєні в 1988 році.

До президентської ради, яка має затверджувати страти, належать президент Іраку, курд Джалал Талабані і двоє віце-президентів – суніт Тарек аль-Хашемі і шиїт Аділь Абуль-Магді.

Раніше Джалал Талабані і Тарек аль-Хашемі виступали проти страти військових, обґрунтовуючи це тим, що ці двоє були вимушені виконувати накази свого очільника Саддама Хуссейна.

Дискусії потягли за собою відкладення страти всіх трьох, включно з «Хімічним Алі», якому в різних справах винесено вже загалом три вироки смерті.

XS
SM
MD
LG