Доступність посилання

ТОП новини

Україна висловила протест Росії через затримання Білоруса


Посольство України в Росії направило ноту до Міністерства закордонних справ Росії у зв’язку з затриманням народного депутата Олега Білоруса, у якій висловило здивування щодо цього факту.

Повідомляючи про це, прес-секретар посольства України в Росії Олег Волошин зазначив, що затримка прикордонниками Олега Білоруса було пов’язана з технічними проблемами, а не з його політичною діяльністю.

Під час проходження паспортного контролю в одному з аеропортів Москви без жодних пояснень ненадовго затримали голову комітету Верховної Ради України у закордонних справах, заступника співголови Міжпарламентської комісії співпраці Верховної Ради України та Федеральних зборів Російської Федерації, віце-президента Парламентської асамблеї ОБСЄ Олега Білоруса. Його документи перевіряли 20 хвилин.

Олег Білорус пов’язує цю затримку зі своєю позицією у питанні визнання світовою спільнотою Голодомору в Україні 1932–33 років. Він називає інцидент «організованим і спровокованим».

Він прибув до Москви в складі делегації народних депутатів-представників усіх фракцій, яку очолює перший віце-спікер Олександр Лавринович.

Сьогодні у Москві проходить восьме засідання Міжпарламентської комісії співпраці Верховної Ради України та Федеральних зборів Російської Федерації.

Прес-секретар посольства України в Росії Олег Волошин вважає, що інцидент не сприяє успішному проведенню засідання Міжпарламентської комісії.
XS
SM
MD
LG