Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний фестиваль франкомовних театрів


Дніпропетровськ – Сьогодні у Дніпропетровську відкривається Міжнародний студентський фестиваль франкомовних театрів. Унікальний для Україні культурний захід пройде уже вп’яте. Цього року в ньому беруть участь молоді франкомовні студенти з України та Молдови.

Три конкурсні дні і близько десятка вистав. Молоді франкомовні студенти з різних куточків України, а також з Молдови, як і передбачалося умовами творчого змагання, заздалегідь обрали і підготували сценічні постановки творів франкомовних прозаїків і драматургів, щоб представити на суд дніпропетровських глядачів.

Серед учасників більшість студенти-філологи, для них із французькою мовою та культурою пов’язаний майбутній фах, а може, й життя. З року в рік рівень виконавської майстерності на фестивалях франкофонії в Україні зростає, кажуть організатори, представники Французького культурного центру в місті. Радіють і тому, що учасники демонструють високий рівень володіння мовою.

Студентка з Донецька Катерина на фестивалі вдруге. Дівчина закохана у французьку мову.

«Долучатись до французької культури, щось нове із неї брати і ділитися, відповідно, з ними – це дуже цікаво», – каже юна акторка з Донецька.

Оцінюватимуть студентів професіонали, дипломати і юні знавці мови

Даватимуть оцінки творчим доробкам студентів професійні режисери і представники дипломатичної місії Франції в Україні. Так, торік журі фестивалю очолював відомий французький драматург, актор і продюсер Філіпп Форжо. А втім, за кілька років проведення фестивалю у нього вже є своя невелика, але вдячна публіка. Вистави мовою країни мистецтва, високої моди та кохання приходять подивитися учні шкіл, ліцеїв та коледжів з профільною французькою. Школярка Ганна чекала на фестиваль цілий рік.

«Цікаво прийти і подивитись мовою, яку знаєш і любиш, дуже цікаві вистави. Мені подобається французька мова. Так незвично звучить», – ділиться глядачка.

Для цьогорічних учасників фестивалю організатори підготували кілька сюрпризів. Зокрема, зустрічі з професійними французькими акторами Патрісом Дельбуром та Еріком Сеном. Вони проведуть для початківців майстер-клас, а також візьмуть участь у літературних читаннях, присвячених французькому письменнику Роберу Десносу, «Людина, яка носила у собі усі мрії світу».

Крім того, за підсумками змагання, найкращу театральну трупу запросять до Франції, на аматорський міжнародний фестиваль. Найкраща актриса та актор також помандрують до Франції.

Бонжур, «Французька весно»!

Міжнародний день франкофонії відзначають 20 березня. Французька мова загалом об’єднує 47 країн світу. Уже кілька років поспіль в Україні до метеорологічної весни приєднується «французька». Цього разу в її рамках вже вдруге проходить Тиждень франкофонії, організований не тільки Посольством Франції в Україні, а й дипломатичними місіями Бельгії, Канади, Румунії та Швейцарії.

Тиждень франкофонії – це насичена програма культурних заходів навколо французької мови та цінностей, які популяризує Міжнародна організація франкофонії. Виставки, зустрічі, кінофестивалі відбуваються у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Львові, Одесі, Рівному, Севастополі та Сімферополі.

(Дніпропетровськ–Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG