Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині збирають гроші на порятунок унікального храму


Імена усіх доброчинників, які долучаться до справи порятунку дерев'яного «без жодного цвяху» козацького храму – Свято-Троїцького собору в Новомосковську, будуть закарбовані у Книгу пам’яті. Громада вірян, не дочекавшись бюджетних коштів, вирішила рятувати пам’ятку власними силами і силами доброчинників.

Наразі у храмі виготовили величезну Книгу пам’яті на 1 тисячу сторінок. Туди записуватимуть імена всіх, хто пожертвує кошти на реконструкцію собору. Потенційним добродійникам обіцяють, що вони зможуть опинитися на одній сторінці історії з гетьманами часів козацтва й геніальними зодчими, які збудували й реконструювали храм – Якимом Погрібняком і Олексієм Пахучим.

За понад 200-літню історію пам’ятку світової архітектури реконструювали тільки раз. Сучасна реконструкція має обійтись у 13 мільйонів гривень.

Три із дев’яти бань дерев’яної церкви, яку описував Олесь Гончар у своєму романі «Собор», відхилилися від свої осі вже більш, ніж на метр. До того ж дерев’яний фундамент прогнив, і, як кажуть священики, вже не в змозі утримувати конструкцію.

Новомосковську церкву вважають шедевром дерев’яної монументальної архітектури козацького бароко 18-го століття. Це єдиний дев’ятибаневий хрестово-купольний храм у світі, він також внесений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
XS
SM
MD
LG