Доступність посилання

ТОП новини

Іноземні фонди в Україні. Чому ціни на харчі в Україні зростають? (Огляд преси)


Київ – Поки чиновники запевнюють, що ситуація в країні стабілізується, із сайтів Державного комітету статистики і Держказначейства зникають офіційні дані щодо стану економіки країни. Причому, як зазначають «Ізвєстія» в Україні», засекречують інформацію, яка раніше була загальнодоступною. Більше про те, чому влада приховує реальні цифри, розповідається в статті «Вони нам брешуть».

Іноземні фонди, котрі працюють в Україні, незважаючи на кризу, не відчувають проблем із фінансуванням. Як інформує газета «Діло», насамперед нарощують активність ті, які займаються програмами допомоги українській владі і розвитку державного менеджменту. Каталізатором їхньої активності, як стверджує видання, стали майбутні президентські вибори. Так, незважаючи на кризу, суттєво збільшили бюджет регіональна місія американського уряду USAID і міжнародний фон «Відродження», головним донором якого є американський мільярдер Джордж Сорос. Докладніше про це інформується в публікації «Іноземні донори активізувались перед виборами».

Чому в Європі, зокрема, в Німеччині, ціни на продукти харчування стрімко падають, тоді як в Україні спостерігається зворотна картина? Відповідь, на думку дописувача газети «Голос України», проста: бо споживчі ціни в країні стали інструментом боротьби за владу на усіх рівнях. І тепер українці змушені пожинати плоди найруйнівнішої для економічного розвитку монополії - політичної. Про це йдеться в матеріалі «Європейські ціни гальмують, наші – шокують».

Коли українські суди перестануть бути об’єктом «приватизації» політичних і бізнесових структур? Про це розмірковують експерти газети «День». Вони наголошують, що нині судова система в Україні втрачає найголовніше, заради чого існує – рівень довіри. Тому слід терміново запроваджувати скоординовані системні заходи, які, зрештою, дозволять покращити не лише процес відправлення правосуддя, але й саму систему вітчизняного судочинства в цілому. І, звісно ж, без судової реформи тут не обійтися. Заголовок статті «Феміда б здивувалася, або Про метаморфози української судової влади».

У цьому ж числі «День» пропонує деякі роздуми з приводу 300-річчя Полтавської битви.Зокрема, як ту битву трактують нащадки українських козаків. У всі часи і в будь-якій країні пам’ятники і монументи були провідниками певної державної ідеології, зазначає видання. Крім того, вони символізували належність міста до тієї чи іншої держави й відображали її історичні традиції, вшановували її героїв. Про що ж засвідчує помпезний монумент в центрі Полтави на честь російської перемоги і скромний обеліск на честь козаків, які теж билися під Полтавою? З висновками знайомить стаття «Сяйво чужої слави».

(Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG