Доступність посилання

ТОП новини

Закон «про імпічмент» оприлюднять у суботу – Литвин


Закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» оприлюднять у суботу, 21 березня.

Про це в п’ятницю під час пленарного засідання парламенту заявив голова ВР Володимир Литвин.

«Сьогодні з технічних причини закон щодо тимчасових слідчих комісій не оприлюднено, він буде оприлюднений у суботу, і таким чином вступить в силу», – сказав він.

15 січня 2009 року парламент ухвалив Закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

Цим законом передбачається утворення, зокрема, тимчасових слідчих комісій для проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес, спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину, які наділяються надзвичайно широкими повноваженнями, в тому числі передбаченими Кримінально-процесуальним кодексом України для органів досудового слідства.

7 лютого Президент повернув до парламенту цей закон зі своїми пропозиціями для повторного розгляду.

3 березня парламент подолав вето Президента України на закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

16 березня Литвин на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів оприлюднив лист від Президента Віктора Ющенка про те, що глава держави звернеться до Конституційного Суду щодо конституційності закону ««Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».
XS
SM
MD
LG