Доступність посилання

ТОП новини

Папа Римський і боротьба зі СНІДом


Бенедикт XVI: «Не можна побороти проблему завдяки розповсюдженню презервативів»

Рим – Папа Римський Бенедикт XVI вкотре опинився у центрі міжнародної полеміки. Перебуваючи цього тижня з першим візитом на Африканському континенті, понтифік заперечив використання протизаплідних засобів у боротьбі з епідемією СНІДу. Вкрай негативно відреагували на це деякі європейські країни та організації, що займаються проблемою СНІДу.

У багатьох непорозуміння викликало те, що Папа Римський висловив негативне ставлення до презервативів саме в Африці, котра найбільше у світі потерпає від поширення СНІДу та відсутності протизаплідних засобів. Із 1980-х років на континенті від недуги померли 25 мільйонів осіб, понад 20 мільйонів живуть із вірусом.

Під час першого дня візиту до Камеруну, відповідаючи у літаку на запитання французької журналістки, Бенедикт XVI зазначив: «Я б сказав, що проблему СНІДу не можна вирішити лише за допомогою грошей. Так, вони необхідні, але якщо відсутня душа, яка б з толком могла їх застосувати, тоді вони не приносять користі, не можна побороти проблему завдяки розповсюдженню презервативів, навпаки, це загострює ситуацію. Один із виходів: гуманізація сексуальності, тобто духовне і чисто людське оновлення, що передбачає новий стиль поведінки між людьми».

Реагуючи на позицію понтифіка, уряд Франції висловив «серйозне занепокоєння», Німеччина заявила про «безвідповідальність», а, на думку Єврокомісії, презерватив – «основний засіб» у боротьбі з недугою. А керівництво Іспанії без заяв і коментарів, демонстративно оголосило, що надсилає до Африки мільйон презервативів. Як зазначають оглядачі, ще жодне висловлювання Папи Ратцінґера не викликало такої різкої, бурхливої критики у європейських кабінетах.

«Це анафема»

Негативно сприйняли заклик Ватикану світські медики в Італії. Лікар-імунолог Фернандо Аюті в інтерв’ю виданню «Ла Репуббліка» наголосив: «Понтифік сказав те, що говорить церква вже 25 років. Як на мене, це анафема, це абсурд. Хто заперечує використання презервативів, очевидно, не обізнаний із проблемою. Це при тому, що нині через дезінформацію і так багато хто всерйоз не усвідомлює біди. Багато людей думають, що вже винайшли вакцину проти СНІДу, а її, на жаль, немає, і ще не скоро буде».

Працівники гуманітарних організацій в Африці кажуть, що поважають точку зору церкви, та як фахівці «вони також мають право пропонувати власні технічні способи для розв’язання проблем африканських народів».

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує презерватив як основний профілактичний засіб, що захищає від вірусу на 90%.

Але Святий престол веде свою лінію. Після хвилі протестних відгуків Ватикан відповів, що «зосереджувати зусилля на роздачі презервативів — не ліпший шлях для подолання епідемії СНІДу». Найкращою профілактикою хвороби католицька церква вважає утримання від сексу, вірність у подружніх стосунках та винахід і застосування ефективних методів лікування.

(Рим – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG