Доступність посилання

ТОП новини

Литвин бачить дострокові парламентські вибори і не бачить імпічменту Президента


Голова Верховної Ради вважає, що ухвалення закону про парламентські комісії, яке робить імпічмент реальним, насправді не стане кроком до початку процедури усунення Віктора Ющенка.

Водночас, на думку Володимира Литвина, тему імпічменту таки розвиватимуть через те, що багатьом політикам сьогодні треба відвернути увагу людей від економічних проблем і «шукати ворога».

«Якщо ця увага не буде сфокусована на Президентові, будуть шукати іншу особу», – сказав спікер у неділю ввечері, виступаючи на телебаченні.

За його словами, щоб почати і завершити процедуру імпічменту, необхідно принаймні 9 місяців. Цілком очевидно, сказав він, що в такому разі йтиметься «не про кінцевий результат, а про процес».

Натомість дострокові парламентські вибори «цілком очевидні», вважає Володимир Литвин.

При цьому, сказав він, усе залежатиме від кількох чинників, і насамперед від людей. «Якщо влада буде надалі адекватною, то зрозуміло, що терези будуть схилятися до того, щоб у черговий раз жити надією, що після виборів влада буде працювати», – сказав Литвин.

При цьому Голова Верховної Ради додав: «Сьогодні є велике бажання певних політичних, державних керівників зводити країну ще раз на вибори – не для того, щоб оновити владу, а для того, щоб закоренити, зацементувати себе при владі, використовуючи різноманітні маніпуляції і технології».

Спікер також заявив, що вибори до Тернопільської обласної ради вважає сфальсифікованими і побоюється, що те саме відбудеться і на наступних виборах по всій Україні.

За словами Литвина, «якщо суспільство проковтне те, що відбулося в Тернополі, то цілком очевидно, що вибори не треба проводити… За нас вирішать, який має бути результат».

Він заявив, що результати цих виборів шокують, бо на порядок відрізняються від результатів соціологічних опитувань. «Тому, якщо спокійно люди сприйняли ошуканство, то сьогодні цим спокушають тих, хто цим займається, щоб накинути на країну цю практику фальшування виборів, у тому числі через масове вкидання бюлетенів», – сказав Голова Верховної Ради.

При цьому він стверджує, що на виборах у Тернопільській області було вкинуто бюлетенів у межах 20 відсотків.

Водночас Володимир Литвин переконаний, що результати цих виборів уже не можуть бути скасовані. «Треба просто зробити висновок і не кричати про наявність демократії в країні», – додав він.
XS
SM
MD
LG