Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Македонії відбулися без інцидентів


Майже 1 мільйон 800 тисяч виборців обирали в неділю президента з семи кандидатів, а також місцеві органи влади.

На перші попередні результати очікують вночі, а на остаточні в понеділок.

За попередніми прогнозами, на виборах президента ніхто не набере відразу понад 50 відсотків голосів, і 5 квітня відбудеться друге коло.

За опитуваннями, перед упевнено веде професор політології, юрист Дьордє Іванов, кандидат від владних консервативних християнських демократів із партії ВМРО-ДПМНЄ (Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія Македонії за національну єдність).

За дві години до закінчення виборів явка виборців склала 49 відсотків.

За повідомленням голови центрвиборчкому, голосування пройшло без інцидентів і без істотних порушень. Тим часом опозиційні соціал-демократи скаржилися на випадки залякування виборців.

За виборами спостерігали тисячі місцевих і міжнародні спостерігачі.

Представники Європейського Союзу високо оцінили мирний перебіг виборів. Вони відбулися за посиленої присутності тисяч працівників поліції.

Особливі заходи безпеки мали на меті відвернути насильство, як то сталося на попередніх парламентських виборах у червні 2008 року.

Тоді в сутичках поміж суперниками з різних партій албанської меншини в Македонії, яка становить, за деякими даними, до третини населення країни, загинула одна людина і кілька були поранені. Спостерігачі відтак заявили, що ті вибори не відповідали міжнародним стандартам.

Міжнародна спільнота раніше попереджала Македонію, що вона втратить шанс почати переговори про вступ до Євросоюз і НАТО, якщо нинішні вибори не будуть справедливі і вільні від насильства й не відповідатимуть міжнародним стандартам.
XS
SM
MD
LG