Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз»: У другому кварталі Україна платитиме за газ 270-280 доларів


Цiна iмпорту природного газу в другому кварталi цього року знизиться до 270-280 доларів за тисячу кубометрів порiвняно з 360 доларами в першому кварталі, повiдомили в прес-службi «Нафтогазу України».

Тут уточнили, що остаточна цiна, згiдно з формулою, закладеною в угодах iз «Газпромом», може бути розрахована в перший день другого кварталу.

У прес-службi НАКу також нагадали, що перший заступник голови правлiння «Нафтогазу» Iгор Дiденко ще в сiчнi цього року прогнозував таку цiну iмпорту газу в другому кварталi цього року.

Наприкiнцi сiчня Дiденко повiдомив, що прогнозована цiна iмпортованого природного газу в Українi в другому кварталi 2009 року становитиме 280, у третьому – 202, і в четвертому – 178 доларів за тисячу кубів газу.

За його словами, завдяки запасам газу в сховищах, закачаних минулого року за цiною 179,5 долара, можна буде вийти на озвучену прем’єром Юлiєю Тимошенко середньорiчну цiну в 228,8 долара за тисячу кубометрів.

Водночас з того часу змiнилися обсяги закупiвлi газу «Нафтогазом». Передбачалося, що закупiвлi в першому кварталi становитимуть 5 мільярдів кубометрів, а за весь рік – 40 мільярдів кубів газу. Проте, за пiдсумками першого кварталу, НАК придбає лише 2,5 мільярда, а за пiдсумками всього року, як очiкується – 33 мільярди кубів газу.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG