Доступність посилання

ТОП новини

Росія переносить консультації з Україною через газовий меморандум із ЄС


Москва відкладає міжурядові консультації з Києвом у зв’язку з ухваленням меморандуму між Україною і Європейським Союзом про модернізацію газотранспортної системи України – таке рiшення ухвалили сьогодні на засiданнi Ради безпеки Росії за домовленiстю мiж президентом i головою уряду.

Як заявив на засiданнi Радбезу президент Росії Дмитро Медведєв, змiст цього меморандуму «викликає, як мiнiмум, низку запитань».

«У нас наступного тижня запланованi мiждержавнi консультацiї на рiвнi голiв уряду двох країн. Щоб визначити, якi результати цього документа, можливо, нам слiд перенести їх на якийсь термiн», – заявив російський президент.

Прем’єр-мiнiстр Росії Володимир Путiн це рiшення пiдтримав.

Він зазначив, що росiйська сторона «уважно ознайомилася з цим документом». «У нас виникає низка питань. Ключовим чинником розвитку ГТС України оголошується обсяг прокачування газу. Це пов’язано з необхiднiстю повернення кредитних ресурсiв, але газ нiзвiдки не може взятися, окрiм як iз Росiї», – сказав російський прем’єр.

У зв’язку з цим вiн погодився з тим, що необхiдно «продумати, якi наслiдки може мати ситуація, що склалася».

Російська делегація вчора залишила конференцію в Брюсселі, на якій розглядалося питання розвитку української ГТС, після проголошення церемонії підписання спільної декларації між Україною та ЄС.

Пізніше прем’єр Росії Володимир Путін заявив, що його країна може переглянути принципи взаємодії з ЄС. Він назвав «непродуманою і непрофесійною» декларацію про плани модернізації української газотранспортної системи, підписану Україною та Євросоюзом.

За словами Путіна, немає сенсу обговорювати проблеми збільшення газових поставок до Європи через Україну без головного постачальника – Росії.

XS
SM
MD
LG