Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко поїхала до Японії за інвестиціями в ГТС України


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відбула з робочим візитом до Японії для зустрічей із владою. Перед цим вона заявила, що Україна розглядає Японію як ключового інвестора проекту з модернізації газотранспортної системи.

«Ми розглядатимемо понад 20 питань під час мого візиту до Японії, але одне з питань – це, зокрема, в рамках підписаної вчора спільної декларації з Європейським Союзом – залучення японських компаній як ключових інвесторів для реконструкції та модернізації газотранспортної системи України», – сказала прем’єр.

За її словами, участь японських компаній у модернізації ГТС дасть можливість запровадити новітні технології, що дозволяють скоротити використання газу в процесі його перекачування, замінивши газ на електроенергію. Це, в свою чергу, здешевить вартість транзиту, й скоротить викиди отруйних речовин, що дозволить Україні одержати додаткові квоти на викид парникових газів для подальшого їх продажу.

Таким чином, реалізація програми з модернізації української ГТС, за словами прем’єра, дозволить забезпечити роботу системи за якістю устаткування й технологіями на рівні «кінця 21-го сторіччя».

Тимошенко має повернутися з Токіо в Київ вночі на 27 березня.

Кабінет Міністрів у лютому створив 10 міжвідомчих робочих груп з підготовки пропозицій щодо активізації українсько-японської співпраці. Того ж місяця прем’єр Тимошенко зустрілася з делегаціями японських корпорацій, пообіцявши підтримку Кабміну компаніям, що бажають інвестувати в проекти в Україні.


ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG