Доступність посилання

ТОП новини

Правда про радянські спецслужби – презентація книги


Книга, яку презентували в Дніпропетровську, має назву «Радянські органи державної безпеки у 1939 - червні 1941 р. Документи ГДА СБ України».

Видання здійснене за сприяння Інституту суспільних досліджень, Центру досліджень визвольного руху та Видавничого дому «Києво-Могилянська академія».

У книзі в понад тисячу триста сторінок зібрано понад 500 документів, що зберігаються в Галузевому державному архіві Служби безпеки України.

Спецповідомлення, донесення, оперативні зведення, таємні накази та розпорядження керівників НКВС СРСР та НКВС УРСР – ці донедавна суворо засекречені документи по-новому висвітлюють події в Україні напередодні та на початку Другої світової війни, розкривають десятки років замовчувану діяльність оперативно-чекістських груп на західноукраїнських землях, розповідають про становище й воєнні дії європейських держав та підготовку нацистської Німеччини до нападу на СРСР. Більшість із них оприлюднені вперше.

Серед документів – інформаційні повідомлення НКВС-НКДБ УРСР, направлені в ЦК КП(б)У та Наркомат внутрішніх справ СРСР, стосовно функціонування оборонних об'єктів, стану військових частин і військових перевезень.

За словами видавців, книга розрахована на науковців, політиків, cтудентів, усіх, хто цікавиться історією спецслужб і Другої світової війни.
XS
SM
MD
LG