Доступність посилання

ТОП новини

Визначити перелік банків для рекапіталізації не вдалося – Мінфін


Нацiональний банк досi не внiс до Мiнiстерства фiнансiв офiцiйних пропозицiй щодо участi держави в рекапiталiзацiї конкретних банкiв, повiдомив виконувач обов’язкiв мiнiстра фiнансiв Iгор Уманський.

За його словами, вчорашня нарада, на яку зібралися представники уряду, Нацбанку і міжнародних фінансових організацій, виявилася практично нерезультативною.

«Змушений констатувати, що в даному питанні у нас багато води в ступі. Ніхто не наважується зробити перший крок», – сказав Уманський.


Як зазначив урядовець, «перший крок у нас, згідно з законом, має зробити Національний банк і подати формально пропозицію для рекапіталізації». Він припустив, що Нацбанк не подає список банків, побоюючись можливих політичних і фінансово-економічних ризиків.

На вчорашній нараді Національного банку і уряду передбачалося остаточно визначити перелік банків для проведення їх рекапіталізації.

Кабінет Міністрів спільно з Європейським банком реконструкції і розвитку, Світовим банком, Міжнародним валютним фондом і Національним банком розробили порядок рекапіталізації комерційних банків України. В результаті рекапіталізації держава зможе придбати частини акцій банків для того, щоб покрити їхні збитки і дати можливість банківській системі працювати в нормальному режимі.

XS
SM
MD
LG