Доступність посилання

ТОП новини

Президент нагородив представників української громади в Чехії


Президент України Віктор Ющенко у Празі вручив державні нагороди за вагомий особистий внесок у розвиток українсько-чеського співробітництва у гуманітарній сфері.

Відповідно до указу Глави держави, орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримали директор слов'янської бібліотеки у Празі Лукаш Бабка, викладач Празького (Карлового) університету Богдан Зілинський, президент Панєвропейського товариства культури, освіти та науково-технічної співпраці «Коменіус» Карел Музікарж та мер району Прага-5, де сьогодні було відкрито пам'ятник Шевченку, Мілан Янчик.

Орден княгині Ольги ІІІ ступеня отримала керівник української редакції Радіо Свобода у Празі Ірина Халупа.

Церемонія нагородження відбулася під час зустрічі Президента України Віктора Ющенка та пані Катерини Ющенко з представниками української громади Чехії.

У своєму виступі Глава держави наголосив, що українська влада високо оцінює роль закордонного українства для утвердження нашої присутності в світі.

«Це особливий партнер України у розвитку нашої зовнішньої політики... По всьому світу українці роблять унікальну роботу, щоб Україна відбулася», – переконаний Віктор Ющенко.

«Для мене тема української присутності у світі є ключовою», – підтвердив Президент.

Глава держави запевнив у незмінності європейського та євроатлантичного курсу України. «Я високо ціную ту позицію, яку в такій політиці проводить українська діаспора», – сказав Президент. Він також високо оцінив відкриття у Празі пам'ятника Тарасу Шевченку та подякував усім причетним до цієї події. Він наголосив, що увічнення пам'яті видатних українських діячів за кордоном є важливим для держави, і українська влада заохочує активно проводити цю роботу.

Президент нагадав, що в Україні за останні чотири роки було відкрито 3 пам'ятники видатним чеським діячам та подіям.

У перебігу зустрічі з українцями Чехії Віктор та Катерина Ющенки передали українській громаді подарунки.
XS
SM
MD
LG