Доступність посилання

ТОП новини

У Чехії відкрився неформальний саміт міністрів закордонних справ країн ЄС


Саміт відкрився в замку Глубока, що на півдні Чехії.

Серед головних тем обговорення – підготовка до саміту «ЄС – Східне партнерство», який має відкритись у Празі 6 травня, ситуація на Близькому Сході, питання подальшого розширення ЄС.

Співпраця з програми «Східного партнерства» з шістьма колишніми пострадянськими країнами (Україною, Білоруссю, Молдовою, Грузією, Азербайджаном та Вірменією) належить до пріоритетів чеського головування в ЄС. Однак досі не вирішили, чи запросять до Праги білоруського президента Олександра Лукашенка.

Як повідомляє ЧТК, єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер вважає це рішення передчасним. Білорусі потрібно надати інші можливості для співпраці, наголосила Ферреро-Вальднер. На саміт до Глубокої запросили також міністрів закордонних справ Туреччини, Македонії й Хорватії – країн-кандидатів на вступ до Європейського Союзу.

На атмосфері засідань саміту позначається політична криза в Чехії, яка зараз головує в ЄС. На думку італійського міністра закордонних справ Франко Фраттіні, ЄС зараз потребує сильного лідера, а тому Чехію в якості голови ЄС треба підтримати.

Високих гостей у замку Глубока приймає чеський міністр закордонних справ Карел Шварценберґ, родині якого замок належав до 1947 року. Після комуністичного перевороту в 1948 році замок націоналізували.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG