Доступність посилання

ТОП новини

У Житомирі затримали трьох шахраїв – гастролерів, які ошукували літніх людей


Затримали давно розшукуваних правоохоронцями трьох дніпропетровських шахраїв – гастролерів, які займались ошуканством літніх людей у кількох областях України.

За повідомленням прес-служби УМВС України в Житомирській області, усі затримані – жителі Дніпропетровська віком від 38 до 49 років, один із них раніше судимий.

Шахраї діяли технічно дуже акуратно, тому міліції їх було важко викрити, а тим більше затримати «на гарячому», зазначає прес-служба.

Зловмисники приїжджали в місто, на короткий термін знімали квартиру та вирушали до банківських установ для визначення своєї жертви. Стоячи у чергах, вони уважно слідкували за тим, хто і яку грошову суму отримує в банку. В обранні жертв шахраї надавали перевагу літнім людям, йдеться у повідомленні.

Зловмисники використовували найрізноманітніші схеми та методи ошуканства. Одним із них був трюк із грошовою «лялькою». Потенційна жертва на вулиці знаходила пакет із грошима, до неї одразу ж підходив перший зловмисник та вмовляв присвоїти знайдене, поділивши гроші. У цей же час з’являвся його спільник і називався господарем підібраного пакету. Поки з’ясовувалася істина, жертві замість грошей зазвичай підсовували «ляльку», забираючи особисті гроші жертви.

«Усе відбувалося настільки швидко, що постраждалий не запам’ятовував прикмет зловмисників, та й в цілому не пам’ятав обставин того, що з ним сталося», – зазначає прес-служба.

Нерідко шахраї автоматично перетворювалися на грабіжників, силою видираючи гроші у своїх жертв. Саме після одного з пограбувань літнього житомирянина зловмисників було затримано за межами міста.

Під час огляду у них вилучили фальшиві грошові купюри доларів США та євро, російські рублі та українські гривні, мобільні телефони, а також маскувальний матеріал – близько шести різних головних уборів та одяг.

Стосовно затриманих порушено кримінальні справи за статтями 190 (шахрайство) та 186 (пограбування) Кримінального кодексу України.
XS
SM
MD
LG