Доступність посилання

ТОП новини

В Арабських Еміратах напали на чеченця Суліма Ямадаєва


Російські засоби інформації повідомили, що чоловік, на якого позавчора здійснили замах, – Сулім Ямадаєв. За словами одного з близьких родичів, Ямадаєв перебуває у лікарні. Його життю ніщо не загрожує.

Сулім Ямадаєв – герой Росії, учасник бойових дій у Чечні, спершу на боці борців за незалежність, а потім на боці Росії, а також у Південній Осетії під час минулорічної війни Росії проти Грузії.

Під час першої війни в Чечні 1994–1996 років був польовим командиром повстанців, із початку другої в 1999 році перейшов на бік російської влади. Від 2003 до 2008 року він командував у Чечні батальйоном «Восток» у складі російських Збройних сил; цей батальйон брав участь у війні в Грузії. У 2008-му був усунений із посади, як вважають, через конфлікт Ямадаєва і його братів із президентом російської влади Чечні Рамзаном Кадировим, якому батальйон не підпорядковувався.

Минулого року у центрі Москви застрелили брата Суліма Ямадаєва – Руслана, теж колишнього польового командира повстанців, а останнім часом впливового в Чечні проросійського діяча. Припускають, що причиною того вбивства міг бути згаданий конфлікт.

Раніше у деяких російських ЗМІ з’явилися повідомлення, що в суботу в Дубаї убили вихідця з Чечні, ім’я якого передавали через арабську мову як «Сулейман Мадов». Пізніше надійшла інформація, що в російському консульстві не можуть з упевненістю назвати людину, яка зазнала нападу.

Офіційних коментарів із цього приводу поки що немає ні від російських правоохоронних органів, ні від влади Об’єднаних Арабських Еміратів.
XS
SM
MD
LG